Domů RECEPTY Vyhledáváte recepty, které můžet okořenit troškou alkoholu? Pak se určitě podívejte na...

Vyhledáváte recepty, které můžet okořenit troškou alkoholu? Pak se určitě podívejte na tento recept na jahodový džem s vodkou!

Vodka je něco, co se na první pohled hodí ke všemu více, než k jahodovému džemu. Opak je pravdou, protože džem nikdy nechutnal lépe, než s tímto kalíškem čistého alkoholu.

Co budete potřebovat?

  • 3 kg jahod
  • 2 kg cukru
  • 100 ml vodky
  • 1 ČL kyseliny citronové

Jak na to?

Očištěné a omyté jahody dejte do hrnce, zalijte je vodkou a cukrem a promíchejte. Nechte je na noc v lednici a druhý den začněte s vařením džemu.

Dejte hrnec na plamen, přiveďte směs k varu a přidejte kyselinu citrónovou. Po několika minutách vaření směs odstavte a po třech hodinách ji opět vraťte na oheň. Tento postup opakujte 3 krát a při posledním vaření džem přikryjte a duste 10-15 minut při mírném ohni. Potom nalévejte do sklenic. Uvidíte, jak Vás tento džem zahřeje zejména v zimě.

Dobrou chuť!

Kam dál?

Sladké brambory jsou trendy FIT zeleninou, kterou si můžete připravit na spoustu způsobů! Zde je pár tipů a triků, jak si je jednoduše připravit!

5 receptů na jednoduché zapečené pokrmy, které budete mít připravené raz dva!

Nedaří se Vám připravit lahodnou rýži, neboť ať děláte, co děláte, vždy ji převaříte? Zde je pár tipů, jak docílit lahodné a nadýchané rýže!

Věděli jste, že si cheescake můžete připravit i týden předem? Zde je pár tipů, jak si připravit pravý domácí lahodný Cheescake!

Chystá se k Vám celá rodina na Velikonoce? Co takhle si je trochu zpestřit?! Připravte návštěvě tento velikonoční uvítací drink!

Další články