Vypadalo to jako jeden z mnoha běžných ponorů. Potom se u potápěče objevil delfín. Neuvěříte, jak se zachoval k potápěči. To nečekal ani on, ani kameraman, který vše filmoval. -
Menu

Vypadalo to jako jeden z mnoha běžných ponorů. Potom se u potápěče objevil delfín. Neuvěříte, jak se zachoval k potápěči. To nečekal ani on, ani kameraman, který vše filmoval.

Delfíni jsou opravdu chytrá zvířata. Dokázal to jeden z nich, když připlul jednoho večera k potápěči. Tímto potápěčem byl Keller Laros a jednalo se o noční potápění 11. ledna 2013 v Manta Ray Kailuha-Kona na Havaji. Tento potápěč spatřil, jak se k němu blíží delfín. Nejednalo se o žádného drobečka, byl to opravdu velký delfín. Věděl, že tato zvířata umí být i nebezpečná, a proto se na něj díval s ostražitostí. To, co se pak dělo, bylo pro potápěče překvapením.

Delfín mu chtěl něco ukázat

Zdálo se, že zvíře po potápěči něco chce. Vůbec se člověka nebál a proplouval kolem něj. Jakoby mu chtěl něco ukázat. A tak Keller Laros zpozorněl. Namířil na něj svou baterku a pozoroval ho. Pozorněji se zadíval na to, co mu delfín naznačuje. Všiml si, že delfín měl na boku ránu od háčku a byl celý zamotaný do rybářského vlasce. Potápěč nelenil ani chviličku a naznačil zvířeti, aby k němu připlul.

Delfín se člověka nebál

Delfín se k potápěči skutečně přiblížil. Jakoby rozuměl jeho pokynům. Potápěč tak mohl začít delfína postupně rozmotávat. A ten držel, věděl, že mu člověk pomáhá. Trpělivě vyčkal až do konce, kdy z něho potápěč odstranil poslední dostupný kousíček vlasce. Vlasec byl natolik zamotaný, že na něj potápěč musel použít nůžky. Delfín se nebál, ani když mu odstraňoval vlasec z okolí tlamy. Dokonce si nechal odstranit i zaseknutý háček, což pro něj muselo být bolestivé – přesto na člověka nezaútočil.

Malý kousek přece jen zbyl…

Potápěči se ale přece jen nepodařilo vlasec odstranit úplně – v oblasti rány to bylo pro delfína příliš bolestivé. Zůstal tam ale jenom kousíček. Osvobozený delfín pak s klidem odplul tam, odkud se objevil. Potápěč může jen doufat, že už se mu podobná patálie nikdy nestane (i když by mu jistě pomohl znova a rád).

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

TEST: funguje vám správně zrak, kolik písmenek „T“ vidíte na…

Máme tu pro vás unikátní test zraku, který odhalí, jak na tom jste. Pokud se vám během chvíle podaří najít…
ZAJÍMAVOSTI

Pár v důchodu si koupil stodolu, bez toho aniž by…

Víte ve svém okolí o nějaké stavbě, o které nikdo neví, co se v ní ukrývá? V jedné velké opuštěné stodole, kterou…
ZAJÍMAVOSTI

Meteorologové jsou v šoku! Blíží se největší ochlazení tohoto roku.…

To, že se blíží zima, jistě všichni dobře ví. Zatím to ovšem na zimu moc nevypadalo, spíše naopak. Jako by…
ZAJÍMAVOSTI

Zavřete oči, pak je otevřete a klikněte na číslo, které…

Máme tu dalšího pomocníka na cestě osudem života. Tentokrát k vám tomu bude stačit jen váš počítat, myš a oči. Dokonce…
ZAJÍMAVOSTI

Pustil se do rekonstrukce podlahy ve svém domě, když zvedl…

Muž se rozhodl zvelebit svůj dům, a tak si naplánoval rekonstrukci. Kdyby však věděl, k čemu dojde, nebo kdyby věděl co…
ZAJÍMAVOSTI

Máma vložila bramboru do ponožky nemocného dítěte. Další den nemohla…

Na internetu se objevuje celá řada webových stránek, které jsou zaměřené na rodiče a jejich péči o děti. Vyskytuje se…