Vyrazí vám dech, jak můžete snadno vypěstovat až 40 kg brambor na jednom metru čtverečním! Nevěříte? Tento muž odtajnil svůj návod, který sklízí úspěchy -
Menu

Vyrazí vám dech, jak můžete snadno vypěstovat až 40 kg brambor na jednom metru čtverečním! Nevěříte? Tento muž odtajnil svůj návod, který sklízí úspěchy

Pokud bychom měli určit, jaká surovina v kuchyních je v rámci většiny domácností po celém světě nejvíce využívaná, brambory by určitě figurovali někde na vrcholu tohoto žebříčku. Dost možná by se jim podařilo vystoupat až na samý vrchol! Pokud bychom se ovšem lidé zeptali, jestli mají nějaké zkušenosti s jejich pěstováním, jen hrstka z nich by odpověděla kladně. Samozřejmě, že ti z vás, kteří žijí v bytech, mají možnosti značně omezené. U lidí s domy a přilehlými pozemky je to ovšem s podivem.

V dnešní době se ceny všeho kolem nás rapidně zvyšují a dokonce i brambory tomuto trendu neunikly. Pokud vás tedy jejich vysoká cena dlouhodobě trápí, určitě byste měli nad domácím záhonem začít uvažovat. Zvláště proto, že vám v tomto článku poradíme, jak efektivně vypěstovat 40 kg brambor na jednom metru čtverečním! Připraveni na sběr informací? V tom případě směle pokračujte k následujícím řádkům, protože to, co jsme si pro vás nachystali, opravdu stojí za to!

Není potřeba mít rozsáhlá pole ani velkou zahradu

Greg z Irska je vášnivým zahrádkářem a pěstitelem různých užitkových plodin. Právě on přišel s nápadem, jak dokázat i bez velké zahrady nebo pole vypěstovat opravdu velké množství brambor, které vám vystačí prakticky na celý rok. K tomu, abyste tento plán zvládli uskutečnit, budete potřebovat pouze desky o délce přibližně 80 cm a výšce kolem 12 až 13 centimetrů. Na jednu přihrádku budete takové desky potřebovat čtyři.

Dále je potřeba zakoupit samozřejmě také sadbové brambory, jejichž výběr závisí samozřejmě na vás, protože se jich dnes na trhu nachází opravdu celá řada. Pokud vám ovšem můžeme doporučit, vyplatí se vsadit na brambory pozdní, které dozrávají v horizontu 90 dní. Brambory budete muset do něčeho umístit, takže i kompostovaná zemina je naprostou nutností, bez které se v dalších krocích neobejdete.

Jak efektivně pěstovat brambory? Provedeme vás tím krok za krokem

Jako první si musíte zhotovit „základ věže“, ve které budete brambory posléze pěstovat. K tomu vám dokonale poslouží například staré desky z bedniček, přepravních palet a nebo také dřevěných sudů. Někteří lidé dokonce místo dřevěných desek volí staré pneumatiky, které již nehodlají pro svůj vůz využít. My ovšem zůstaneme u dřevěné klasiky, protože ta na oko působí podstatně lépe.

Rohy věže budou tvořeny čtyřmi dřevěnými kolíky, do kterých se později zakotví dřevěné desky. Kolíky musíte poctivě zatlouct do země, aby vám celá konstrukce v budoucnu nespadla. Dokonce i kompletní základna, kterou vytvoříte v dalším kroku, by měla být částečně ponořená v zemi, což zajistí potřebnou stabilitu.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Co znamenají různé barvy mycích houbiček? Každá má svůj určitý…

Kuchyňské houbičky používáme téměř všichni každý den při umývání nádobí. Jsou lidé, kteří používají myčku, jež vše obstará, ale stále…
Nezařazené

Toto je nejlepší způsob od uznávané fyzioterapeutky, jak pořádně uvolnit…

Tvrdě pracujete a domů se vracíte až pozdě večer? Nestíháte odpočívat a vaše tělo jede neustále na max? Je vám…
Nezařazené

Tyto buchty dělám podle mojí maminky, která je má od…

Láká vás vyzkoušet něco nového, ale nevíte co? Už vás nebaví pořád dokola opakovat ty stejné recepty, které už stejně…
Nezařazené

Dostali jsme smutnou zprávu o smrti úžasné a známé ženy.…

Smrt je součástí lidského života a bohužel nikdo z nás neví, kdy si pro něj přijde. Kdybychom věděli, kdy si pro…
Nezařazené

Jestli máte doma psa, musíte si tento článek přečíst. Pokud…

Pes je nejlepší přítel člověka, alespoň se to tak říká a ve většině případů to opravdu platí. Znám jen velmi…
Nezařazené

Tento babský trik s lžičkou zatlačenou do dlaně pod kohoutkem…

Znáte to jistě všichni, vaříte, smažíte, pečete, chystáte oběd či večeři a nestíháte ani pozorovat, co všechno vám projde rukama.…