Vyrobte si domácí a ekologický čistič na nádobí, troubu, nebo digestoř!

Trápí Vás špinavá a znečištěná pánev nebo hrnec? Nepropadejte zoufalství, protože existuje jednoduchý a účinný způsob, jak je vyčistit. V tomto článku Vám představíme recept na vlastní čistič, který můžete vyrobit z několika běžných surovin, které pravděpodobně již máte doma. Tento čistič je přírodní, šetrný k životnímu prostředí a účinně odstraní i ty nejtvrdohlavější skvrny a zbytky jídla.

Čistič na pánve

Předtím, než se pustíme do výroby čističe, je důležité mít připravené všechny potřebné suroviny. Zde je seznam toho, co budete potřebovat:

  • 1 šálku octa
  • 1 šálku vody
  • 1/2 šálku jedlé sody
  • 1 citron
  • 1 čajovou lžičku tekutého mýdla na nádobí

Postup

  1. Příprava směsi: Začněte tím, že smícháte octový roztok. Do misky nebo jiné nádoby nalijte 1 šálek octa a 1 šálek vody. Octový roztok je základní složkou našeho čističe a pomůže rozpustit a odstranit nečistoty a mastnotu.
  2. Přidání jedlé sody: Přidejte 1/2 šálku jedlé sody do octového roztoku. Jedlá soda je známá svými čisticími vlastnostmi a odstraňuje zbytky jídla a skvrny z vaší pánve nebo hrnce.
  3. Vymačkejte citron: Vymačkejte šťávu z jednoho citronu a přidejte ji do směsi. Citronová šťáva nejenže dodá našemu čističi svěží vůni, ale také pomůže odstranit nepříjemné zápachy a dezinfikuje povrch nádobí.
  4. Přidání tekutého mýdla na nádobí: Na závěr přidejte 1 čajovou lžičku tekutého mýdla na nádobí. Tekuté mýdlo na nádobí pomůže odstranit mastnotu a zbytky jídla.
  5. Použití: Všechny složky důkladně promíchejte, dokud nevznikne hladká pasta. Vaši čistič je nyní připraven k použití. Naneste ho na špinavý povrch pánve nebo hrnce a nechte působit několik minut. Poté důkladně opláchněte teplou vodou a utřete suchým hadříkem.
Shutterstock.com

Čistič na troubu

Perfektní řešení pro čištění trouby: Bez námahy dosáhněte dokonalé čistoty a odstranění mastnoty Pro mnohé z nás představuje mytí trouby nepříjemnou činnost kvůli špatně přístupným místům, zapečenému nečistotě a mastnotě, která na povrchu vytváří nepřerušovanou vrstvu. Avšak, je zde jednoduché, cenově dostupné a efektivní řešení, které obnoví lesk vaší trouby bez nutnosti investovat do drahých čisticích přípravků a odmašťovačů.

Tento bezpracný způsob čištění trouby, který se vyhýbá chemickým látkám, sklízí úspěchy na sociálních médiích. Představuje se jako snadný, avšak výrazně účinný postup, předčící i komerčně dostupné chemické čističe. Tajemství tkví ve spojení běžně dostupných ingrediencí, jež se obvykle nekombinují, zvláště ne v tak účinném množství.

Pokračování článku na další stránce