Výšivky jsou zajímavou dekorací interiéru. Inspirujte se minulostí

[no_pagination]

Jistá chytrá žena jednou prohlásila, že život je příliš krátký na něco jiného, ​​než vyšívání. Milovnice této ruční práce jí určitě dají za pravdu. Ty, které vyšívat neumí, možná po shlédnutí tohoto článku změní názor na věc.

Nejenom motivy dávno minulé

Vyšívání totiž není jen ruční prací starých žen, jak si ho pamatujeme z prázdnin u prarodičů, kdy nás babičky chtěli proti naší vůli povolat do tajů vyšívání. Jde o opravdové umění, které je v současné době stále módnější. Spolu s vzrůstající oblibou lidových motivů a s návratem k původním estetickým hodnotám, přichází do interiérů, na oblečení, či do dekorativních prvků stále více výšivek. Umění s dlouholetou historií je tak znovu v kurzu. Podívejte se, jak krásně může vypadat Váš domov, pokud jej ozvláštníte nádechem „stařiny“.

Čtěte také: Jak můžete bojovat proti mšicím?

Zaměřte se na tato místa

Koberec se zajímavým vzorem se skvěle hodí i do moderních, či skandinávsky zařízených interiérů. A co ozdobit dětský pokoj jiným motivem? Stará taburetka také našla nové využití. A je ještě krásnější, než předtím.

Tradiční interiér z minulých let je okouzlující a má hodně do sebe i dnes. Výšivky se ujmou i na jednoduchých doplňcích. Sezóna zavařování je tady, tak proč se neinspirovat? Ozdobit si stěnu motivem, který vypadá, jako byste si předkreslovali výšivku, je vždy dobrý nápad.

Výšivky mohou být i na stěnách

I moderní polička na klíče snese takový styl. Malované stěny připomínající vyšívané vzory jsou kouzelně romantické. A stará židle vypadá jako nová. Také si můžete ozdobit bílé stěny, pokud nechcete používat tapetu.

A opět stará židle, na níž se činili šikovné ruce domácí paní. Moderní interiéry nabývají stále častěji takové podoby. Najít je lze v bytech, kde žijí mladí lidé vyznávající něco jako „lidové retro.“

Do jakéhokoliv pokoje

I obyčejná bílá zeď může vypadat jako originál. A stěna nad dětskou postýlkou ​​může také potěšit oči. Líbí se Vám výšivky na stěnách, kobercích, či bytových doplňcích? Není nic jednoduššího, než si jednu z nich vyhotovit.

Zdroj fotografií: pixabay.com