Vytvořte mistrovské dílo z vajec, které ohromí každého. Co k němu budete potřebovat? trochu škrobu, 3 ubrousky a dále už jenom náš detailní návod

Velikonoce se kvapem blíží a tak jistě přemýšlíte nad tím, jak vyrobit zajímavé a hlavně originální dekorace, které nemá nikdo jiný. Pokud nechcete pouze tuctová obarvená vejce, ale chcete něco, co na první pohled musí zaujmout každého, je tady náš návod, kterého byste se měli držet. Dá se říci, že díky němu zvládnete vytvořit doslova mistrovské dílo. Navíc s jistotami, že taková tvorba bude velmi jednoduchá, jelikož nepotřebujete nic, co by se nedalo najít doma. Podívejte se, jak letos zajistit krásná velikonoční vajíčka.

Vařené, ale i vyfouklé

Je jedno, zda se rozhodnete originálně barvit klasická vařená vajíčka, nebo půjdete cestou těch vyfouklých. Tedy cestou využití skořápek. Obě cesty jsou možné a je na vás, kterou budete preferovat. Co určitě při výběru vajec doporučujeme, to je využití bílých vajíček. Právě na nich bude výsledek mnohem lepší, než na klasických hnědých. A jelikož možnost sehnat bílé vejce není tak komplikovaná, nemusíte se obávat problémů.

Čtěte také: Už jste slyšeli o potočnici lékařské? Ne?! Tak to je velká škoda, neboť její léčivé účinky jsou přímo zázračné!

Co budete potřebovat?

Když tedy víte, že základem jsou vajíčka, a víte tedy i jaká použít, je možné se podívat i na další nezbytnosti, bez kterých se neobejdete. Jak bylo uvedeno v samotném nadpisu, konkrétně je třeba jenom pár věcí a výsledek bude dokonalý. Proto si připravte:

  • 2 lžičky škrobu
  • Ubrousky
  • Potravinové barvy
  • Vodu a štětec

Máte? Potom se můžete pustit do prvních přípravných prací. Na konci postupu vzniknou ozdobená velikonoční vajíčka, která vám bude každý závidět.

Nejprve ubrousky

Většina ubrousků je dnes několika vrstvých. Proto je třeba jednotlivé vrstvy postupně oddělit a využít vždy jenom vrstvu jednu jednou. A to samozřejmě s takovým vzorem, který se vám na daném ubrousku bude líbit nejvíce. Musíme také dodat, že tento vzor si následně pomocí nůžek vystřihněte. Takto nastříhejte tolik vzorů, kolik jich budete potřebovat a kolik jich budete na barvení vašich vajec chtít používat.

Přilepte ubrousky na vejce

Nyní je čas na přilepení ubrousků na vejce. Nemusíte v tomto postupu hledat nic složitého, jelikož potřebovat budete jenom štěteček a čistou vodu. To plně postačí k tomu, aby daný nastříhaný vzor ke konkrétnímu vejci bez jakýchkoliv problémů přilnul. V tu chvíli máte to hlavní z přípravy hotové a můžete se pustit do kroků, které už souvisí se samotným barvením vajec.

Připravte si škrob

Jakmile máte potřebné práce spojené s využitím ubrousku hotové, již se můžete pustit do samotného postupu, kdy vezmete škrob, který v předepsaném množství smícháte zhruba s 50 mililitry vody. Danou směs je třeba lehce zahřát, aby se škrob dokonale rozpustil. To je důležitá část technologického postupu. Jinak výsledek nemusí být takový, jak je očekáváno. Když máte, tak vodou se škrobem vajíčko jenom jednoduše potřete a necháte zaschnout.

Nyní barva

Poslední krok už spočívá jenom s využitím potravinářské barvy. Tu samozřejmě rozmíchejte v tekutině podle návodu. Důkladně smíchejte s vodou a následně si vezměte čistý štětec a již se můžete pustit do nanášení na vajíčka. Tady už je třeba trocha zručnosti a hlavně také trocha opatrnosti. A to z důvodu, aby byl výsledek dokonalý. Možná nebudou první vajíčka odpovídat vašim představám, ale u těch dalších se vše jistě podaří tak, jak chcete.

Následně už vajíčka nechte pomalu schnout, při pokojové teplotě. Doporučujeme je umístit na mřížku, a to z důvodu, aby výsledné barevné motivy nebyly nijak rozmazány a aby výsledek vaší práce byl přesně takový, jaký očekáváte.