David Hampl
4 května, 2021

Šetřete peníze i naši planetu a nevyhazujte houbičku na mytí nádobí hned po ukončení její životnosti. Díky houbičce zbavíte veškeré nádobí mastnoty i nečistot, to však není jediná pozitivní vlastnost těchto kuchyňských pomůcek. Vyzkoušejte tyto triky a ušetřete své nervy při úklidu i peníze ve vaší peněžence.

Myslete na ekologii ve vaší domácnosti

možná se vám to nezdá, ale využitím všech prostředků ve vaší domácnosti na maximum ušetříte planetě mnoho práce. Myslete ekologicky a například při úklidu používejte domácí čisticí prostředky bez chemie. Vedle těchto přípravků můžete využít i houbičku na nádobí na několik způsobů, než ji doopravdy vyhodíte. Vyzkoušejte následující triky a uvěříte, že vám může být taková malá houbička ještě hodně nápomocná.

První trik jistě využijete při čištění polic nebo jiných ploch ve vaší domácnosti. Pokud houbičku naříznete a nasadíte na obracecí kleště určené pro grilování, snadno vyčistíte obě plochy police naráz, svrchu i zespodu. Stačí použít jen trochu čisticího prostředku (použijte například ocet nebo jedlou sodu se solí) s vodou.

Čištění pomocí houbičky s mýdlem

Tento trik vám usnadní mnoho práce ve vaší domácnosti. Nařízněte houbičku na mytí nádobí a vložte do ní kousek pevného mýdla. Díky takovému postupu bude vaše houbička stále plná pěny a snadněji s ní vyčistíte kdejaký povrch nebo záhyb.

Snadněji také vyčistíte rošt v pečící troubě. Stačí naříznout houbičku na mytí nádobí tak, aby byl rozestup mezi zářezy stejný jako jednotlivé části na roštu. Pak už stačí přidat jen vhodný čisticí prostředek a pustit se do úklidu. Díky zářezům zvládnete skvěle vyčistit i ta místa, ke kterým se normálně nedostanete.

Houbička na nádobí jako skvělý odlakovač na nehty

Pokud chcete odstranit svůj lak z nehtů co nejlépe a nejrychleji, nemusíte nutně nanášet odlakovač na kosmetický tampon a složitě nehty drhnout. Dobře vám poslouží i malé proužky uříznuté z houbičky. Houbička je měkká, a tak dobře obsáhne celou plochu nehtu. Namočte malý proužek houbičky do odlakovače a použijte na nehet. Snadno a rychle se zbavíte starého laku a vaše nehty budou připravené na novou manikúru.

Houbičku můžete také rozřezat na menší kousky, které ochrání vaši podlahu od škrábanců. Stačí jen malé kousky nalepit lepidlem na nohy od stolu nebo židlí, posouváním nábytku už nikdy neuděláte do podlahy žádnou rýhu.

Houbička vám pomůže také při šití

Houbičku na nádobí můžete využít také jako praktický jehelníček, vaše jehly už nikdy nebudete zdlouhavě hledat po zásuvkách mezi nitěmi. Skvělým pomocníkem je houbička také při posílání dopisů. Nejedna administrativní pracovnice ví, že houbička na mytí nádobí je po navlhčení skvělým pomocníkem při korespondenci. Můžete totiž jednoduše namočit poštovní známku a nemusíte se zdržovat olizováním známek i obálek.

Sdílejte článek