Silné účinky závoru při boji proti nachlazení a chřipce znají všichni po mnoho století. Čínská a indická tradiční medicína se bez této suroviny vůbec neobejde. Současní lékaři ovšem zjistili, že zázvor je skvělý na mnoho dalších obtíží, proti kterým ho můžete efektivně využít. Nejčastěji ho konzumujeme v podobě čaje, ale existují také lízátka nebo surovina jako taková.

Dlouhodobé účinky

Jaký pozoruhodný a hlavně dlouhodobý efekt na sobě můžete pozorovat při pravidelné konzumaci zázvoru? Je jich celá řada. Snižuje hladinu špatného cholesterolu, má protizánětlivé účinky, detoxikační efekt, pomáhá při redukci váhy, při silných bolestech hlavy a zmírňuje také svalovou bolest. A kromě jiného pomáhá také v boji proti artritidě a revmatismu. To je zajisté skvělou zprávou pro všechny, kdo těmito hroznými nemocemi trpí.

Zázvorový čaj

Chcete vědět, jak připravit ten nejlepší čaj, který vám skutečně pomůže s vašimi obtížemi? Pro silný čaj nakrájejte čerstvý zázvor na tenké plátky nebo ho nadrobno nasekejte. Dejte do sklenice a zalijte vařící vodou. Pro silnější účinek můžete přidat trochu citronové šťávy a kvalitního, organického včelího medu. Díky tomu bude čaj i lépe chutnat.

Účinný obklad

Trápí vás artritida nebo revmatismus? Tento efekt není u zázvoru příliš znám, ale těmto pacientům se často jeho konzumace doporučuje. Vyzkoušejte překvapivě úžasný obklad. Příprava je přitom velmi jednoduchá. Potřebujete jen 140 gramů čerstvého zázvoru a 40 gramů sušeného zázvoru. V hrnci uvařte vodu, vsypte oba typy dovnitř a vařte asi 5 minut.

Hotovu směs nechte trochu vychladnout, abyste se neopařili a namočte do ní pruh bavlněné látky. Trochu ho vyždímejte a přiložte na místo, které nejvíc trpí. Látku přikryjte ručníkem nebo jinou tkaninou a nechte alespoň 10 minut působit. Poté ho vyměňte za jiný. Důležité je, aby byl obklad vždy teplý. Proces byste navíc měli opakovat třikrát za sebou, tedy dohromady asi půl hodiny.

Sdílejte článek