Vyvracíme nejčastější mýty o piercingu, kterým jste pravděpodobně uvěřili i vy

Piercing není v žádném případě výdobytek moderní doby. Lidé svá těla tímto způsobem zdobili už před 5000 lety. Piercing si lidé v minulosti nechali dělat většinou z náboženských či kulturních důvodů. Vyjadřovali jím příslušnost k určité skupině nebo společenské vrstvě. V současné době má piercing trochu jiný význam. Ve většině případů jde o sebevyjádření. Piercing se u mladých těší stále velké oblibě. I přesto, že je vcelku běžný a nejedná se o žádnou nelegální činnost, kolem něj a jeho aplikace koluje spousta mýtů. Některé jsou úsměvné, jiné by mohly být nebezpečné. V našem článku jsme pro vás shrnuli ty nejzajímavější.

Malé holčičky a náušničky

Začneme hned trochu kontroverzně. Kdy jste propichovali ouška svým dcerkám. Tak schválně? Do jednoho roku, do 5, ještě je nemá, nebo už je dostala hned v porodnici? Propichování oušek právě narozených miminek byla dlouholetá praxe a nikdo nic nenamítal. Později se začalo doporučovat počkat po prvním očkování. Nicméně ozývají se hlasy, že by se takto malým holčičkám neměla propichovat ouška vůbec.

Miminku hrozí:

Čtěte také: Jak se zbavit vodního kamene pomocí papírových utěrek?

· Infekce

· Alergická reakce

· Může trpět posttraumatickým stresem

· Je taky pravděpodobnější, že dírky nebudou symetrické. Jedna může být výš než druhá

Nastřelování i propichování oušek malých holčiček není bezpečné, je to spíš kulturní záležitostí, kterou máme hluboce zakořeněnou a nepřipouštíme si, že existují nemalá rizika.

Dírky po vpichu nikdy nezarostou

Jeden z nejčastějších mýtů, který se ale vůbec nezakládá na pravdě. Ano, někomu dírky opravdu nikdy nezarostou, ale nelze z toho dělat pravidlo. Ve skutečnosti je to, jak rychle se vám rána zacelí velmi individuální. Někomu stačí vyndat nový piercing na noc a druhý den už jej nedá zpátky, protože dírka se bleskurychle zacelila. Naopak někteří si zbožně přejí, aby jim dírky zarostly, a ony tvrdošíjně odolávají a často pak nešťastník musí na operaci, při které mu dírky zacelí chirurgicky.

S novou náušnicí musíte hýbat

Omyl. Pokud chcete, aby se vám nová dírka rychle zahojila, musíte dělat pravý opak. S náušnicí si nehrajte. Nechte ji v klidu a používejte v prvních dnech vhodnou dezinfekci. Čím víc s ní budete v nové dírce rejdit, tím déle bude trvat proces hojení. Navíc můžete začít i krvácet a v nejhorším případě dostanete do podrážděné rány nepříjemnou infekci.