Vyzkoušejte doma bobkový list. Co pro vás může udělat?

Každý dům má vlastní vůni. A každý člověk má nejraději vůni něčeho jiného. Pro někoho je velmi příjemná vůně kávy nebo květin, pro jiného je nejlepší vůně domácího jídla nebo čerstvého pečiva. Jsou domovy, ve kterých je neustále cítit neuvěřitelná svěžest a čistota. Díky tomu se tam lidé cítí velmi příjemně, protože nejde o žádnou umělou vůni osvěžovače vzduchu, který volí mnoho lidí. Obejít se ale můžete i bez něj. Musíte jen vědět, co vám nejvíce voní a co osvěží váš domov.

Netradiční osvěžovač vzduchu

Tento způsob osvěžování vzduchu znali již staří Řekové a Římané. Bobkové listy hojně využívali nejen v kuchyni, ale také s nimi čistili místnosti od nepříjemných pachů nebo vlhkosti. K tomuto účelů vavřínové listy pálili. O tomto způsobu jste již někdy slyšeli. Říká se, že pokud tento postup provádíte dostatečně často, můžete se ochránit před některými nemocemi a zlepšit svou náladu. Vůně bobkového listu je totiž uklidňující a má také analgetické účinky na lidské tělo.

Co vám přinese pálení bobkových listů?

Bobkové listy mohou pomáhat proti epileptickým záchvatům, stresu, únavě nebo nespavosti. Tyto účinky mají díky složce jménem cineol a silicím, které uvolňují dýchací cesty a podporují relaxaci těla. Použití je přitom velmi jednoduché. Stačí, když vezmete vhodnou nádobu, pár bobkových listů a zapálíte je nad miskou nebo talířkem. Již po 10 minutách ucítíte uvolnění a příjemnou vůni, která naplní celou místnost nebo celý váš domov.

Čtěte také: Špatné ranní návyky způsobují tloustnutí. Pozor na snídani, nápoje i sledování mobilu

Zajímavé je, že bobkový list byl vždy považován za symbol čistoty, úspěchu a vítězství. To je dobrý důvod, abyste jej doma používali k očištění svého domova a provonění každé místnosti. V minulosti se často používal při různých rituálech, protože měl údajně magické vlastnosti. Z praktické stránky věci, je navíc velmi účinný proti švábům. Snadno se jich zbavíte a přitom neohrozíte domácí mazlíčky, pro které je tato bylina zcela neškodná.