Vyzkoušejte náš rychlý test, který odhalí vaše poznávací schopnosti

Smysl pro detail a odlišení dvou a více zdánlivě stejných věcí patří k dovednostem, které vám častou mohou pomoci získat i vytoužené pracovní místo. Proto je dobré tyto schopnosti cvičit a prohlubovat, k čemuž můžete využít také tento jednoduchý test skládající se z úkolů nalézt na daném obrázku požadovaný objekt. Podobné testy vám pomohou lépe se koncentrovat na detail a zadané úkoly plnit ve stále kratším a kratším čase.

Úkol č. 1 – najít vlka

O vlku v rouše beránčím jste už jistě někdy slyšeli a teď máte šanci ho i vidět. Vaším úkolem je najít ho mezi spokojeně se pasoucími ovcemi. Pokud byste skutečně tápali, napovíme vám, že se máte soustředit na pravou stranu obrázku.

Úkol č. 2 – najít srdce

Na tomto obrázku je zobrazena louka posetá barevnými květy v pastelových barvách a vaším úkolem bude najít v této záplavě květů srdce. Potřebujete-li malou nápovědu, soustřeďte se na spodní polovinu obrázku.

Čtěte také: Takto se cítíte, když zemřete. Lidé, kteří zažili svou smrt, přinášejí fascinující tajemství z posmrtného života a je až k neuvěření, co se během toho dané cesty na druhý břeh děje.

Úkol č. 3 – najít motýla

Na obrázku vidíte krásné, pestrobarevné papoušky ary sedící v hejnu někde v džungli. Někam mezi papoušky schoval autor obrázku motýla. Pokud se jej již nějakou dobu snažíte najít a nedaří se vám to, napovíme vám, že se nachází mezi dvěma papoušky.

Úkol č. 4 – najít hada

Tento úkol je oproti těm předchozí ztížen tím, že na obrázku dominuje jedna barva a je tak těžší soustředit se na detail. Pokud se vám podaří zkoncentrovat pozornost, najdete i hada. Pokud však přece jen nikoliv, levá polovina obrázku vám pomůže najít odpověď.

Úkol č. 5 – najít zloděje

Obrázek představuje řadu lidí oblečených v kostýmech, mezi nimiž není snadné najít zloděje. Zkuste se však při jeho hledání oprostit od stereotypů a nehledat automaticky například masku lupiče. Více vám pomůže, když se budete soustředit na to, co která osoba na obrázku dělá.

Úkol č. 6 – najít žábu

Obrázek je posetý barevným podzimním listím a vaším úkolem je najít v této pestrobarevné směsi žábu. Použité spektrum barev hledání znesnadňuje, ale jsme si jistí, že hledaný objekt brzy najdete, Pokud by se vám to přece jen nedařilo, zkuste své pátrání zaměřit na levou polovinu obrázku.

Úkol č. 7 – najít dudlík

Maminka na obrázku potřebuje utišit své plačící dítě, ale ve změti hraček je těžké najít dudlík. Pomůžete jí? Pokud se ho nedaří najít ani vám, nasměrujeme vás do levé poloviny obrázku.

Úkol č. 8 – najít andulku

Umělec, který vytvořil tento obrázek, skutečně nešetřil lístky ani barvami a o to těžší je v tomto mnohovrstvém poli najít hledaný cíl, tedy papouška andulku. Pokud vaše oko ještě není dostatečně trénované a máte s tím problém, zkuste své hledání omezit pouze na spodní polovinu obrázku.

Úkol č. 9 – najít medvěda

Vaším úkolem je najít na tomto obrázku mezi opicemi medvěda, což vzhledem k velikostnímu nepoměru těchto živočišných druhů zní možná jednoduše, ale uvidíte sami, že zase tak snadné to není. Pokud by se náš předpoklad potvrdil a vy jste potřebovali malou nápovědu, hledaný objekt se skrývá někde v levé polovině obrázku.

Úkol č. 10 – najít kočičího ninju

Pro zlepšení vašeho sebevědomí jsme do testu zařadili i tento jednoduchý obrázek, kde máte mezi lidskými bojovníky najít jednoho kočičího. Myslíme si, že toto zvládnete i bez nápovědy, ale pokud o ni přece jen stojíte, zaměřte se na spodní polovinu obrázku.

Úkol č. 11 – najít štěně dalmatina bez skvrnek

Kdo by neměl rád štěňata dalmatinů, obzvláště po úspěchu filmu, kde tito psi hráli ústřední roli. Zkuste mezi roztomilými flekatými štěňátky na tomto obrázku najít jedno, které nemá ani flíček. Pokud se vám to nedaří, omezte své hledání jen na horní polovinu obrázku.

Úkol č. 12 – najít dva stejné deštníky

Tento úkol se od předchozích trochu liší, nebudete totiž hledat jeden objekt, ale dva, a to stejné deštníky v záplavě deštníků různých tvarů, barev a vzorů. Pokud máte s nalezením řešení problém, poradíme vám dvě indicie, a to pruhy a modrou barvu.

Úkol č. 13 – najít panenku bez očí z knoflíků

Na tomto obrázku je řada různobarevných hadrových panenek s knoflíky místo očí. Vaším úkolem je najít jednu, která knoflíkové oči nemá. Už jste ji našli? Pokud ne, zaměřte se na levou polovinu obrázku. 

Úkol č. 14 – najít hrací kostku

Myši na tomto obrázku dovádějí v sýru, ale někde mezi kousky sýra se skrývá také hrací kostka, kterou máte najít. Aby to nebylo tak jednoduché, má stejnou barvu jako sýr. Pokud ji stále nemáte, hledejte jen v pravé polovině obrázku.

Úkol č. 15 – najít pandu

Poslední úkol je opět biologický, protože máte ve skupině mývalů najít pandu velkou. Určitě už ji máte a pokud snad ne, v horní polovině obrázku ji jistě najdete.