Veronika Bečková
23 ledna, 2023

V současné době spousta lidí užívá multivitaminové nebo minerální doplňky. Vyvážená strava s dostatkem zeleniny, ovoce a celozrnných výrobků by měla zajistit vitamíny, které tělo potřebuje, ale ne vždy je možné jíst zdravé pokrmy. V takovém případě pomáhá užívání potravinových doplňků.

Přínosy pro zdraví

Multivitamíny jsou určeny k vyplnění mezer ve výživě. Existují různé značky a složení, přičemž u každého produktu je uvedena procentuální denní hodnota nebo doporučená denní dávka živin v jedné dávce. Ideální je najít nejlepší multivitamín, abyste svému organismu dodali všechno, co skutečně potřebuje.

Pro koho je multivitamín prospěšný?

Vzhledem k tomu, že velké procento obyvatel České republiky nezískává dostatek vitamínu D a vitamínu E ze stravy, je pro ně vhodný multivitamín. Získat totiž doporučené množství těchto dvou vitamínů pouze stravu je obtížné a nedostatek vitamínu D je problematický hlavně během zimního období, kdy je menší množství slunečního svitu. Jestliže vybíráte nejlepší multivitamíny, určitě se zaměřte na to, kolik vitamínu D obsahují, protože pomáhají zlepšit imunitní systém i pevnost kostí.

Určité skupiny osob jsou náchylnější k nedostatku živin. Užívání některých léků totiž vede ke snížení hladiny některých vitamínů a minerálů. Právě v daný okamžik nastupují multivitamíny.

Jaký multivitamín koupit?

Současný trh je poměrně rozmanitý a narazíte na různé produkty, ovšem ne všechny jsou kvalitní a prospěšné. Pokud hledáte nejlepší multivitamíny na trhu, přečtěte si recenzi na stránce Ecoblog.cz. Zaměřuje se totiž na recenzování a zkoušení různých produktů včetně doplňků stravy. Ecoblog.cz, jenž se specializuje na zero-waste filozofii a ekologické zboží, připravil i užitečný článek o multivitaminech, kde doporučuje hned tři možnosti.

Sdílejte článek