David Hampl
14 února, 2019

Čištění trouby a jiných spotřebičů bývá zlý sen – je velice obtíže a vůbec se nám do něho nikdy nechce. Ale díky zanedbávání pravidelného drhnutí se stává zapečená mastnota spolu s jinými nečistotami stále odolnější a tím i hůře umyvatelná. Tento začarovaný kruh je třeba prolomit jednou provždy a najít recept, který doopravdy zabere. My vám jeden takový přinášíme – je velice jednoduchý, nenáročný a nezabere ani příliš času. Pojďte ho vyzkoušet. Určitě nebudete litovat – vaše trouba se bude lesknout a bude zářit jako nová.

Výhody tohoto chytrého triku

Zázračná směs a její sdílení láme rekordy na sociálních sítích (příspěvek byl komentován více než 54 tisíc krát a sdílených 360 tisíc krát) – ještě aby ne, když funguje naprosto spolehlivě. Na rozdíl od chemických čističů má snazší použití a mnohem lepší výsledky. Její další a rozhodně nezanedbatelnou výhodou je přívětivá cena. Drahé prostředky určené pro úklid domácnosti jsou dnes velice drahé a přitom je lze nahradit velice snadno a efektivně – stačí jen vědět čím. Tento recept na domácí čistič se skládá pouze z běžných surovin, které buď máte běžně doma či je v případě, že vám právě došly, koupíte levně v každém obchodě. Mezi další výhody patří, že směs není nebezpečná, nezničí citlivější části spotřebičů ani vám nepodráždí pokožku. Přírodní funkční složení ocení zejména ti, kteří mají malé děti, které všechno zkoumají.

Co budeme potřebovat?

Mnohdy najdete babské rady, jak čistit troubu díky jednotlivým složkám tohoto recept, ale když je smícháte dohromady, je účinnost mnohem větší. Po spojení se směsi nevyrovná žádná chemie z obchodu. Smíchejte jednoduše saponát na nádobí, citronovou šťávu a ocet a dolijte vlažnou vodu. U saponátu vám budou stačit čtyři lžíce, citronové šťávy si připravíme 0,2 litru a octa dvojnásobné množství, tedy 0,4 litru. Zředíme to s 2,5 litry vody a máme hotovo. Nic více potřebovat nebudeme. Všechny složky jsou v porovnání s klasickými čisticími prostředky z drogerií velice levné a má je doma každý.

A jdeme na věc, ať se trouba leskne

Všechny přísady spolu dobře dohromady smíchejte. Nalijte je do rozprašovací lahve a postříkejte s nimi celý vnitřek trouby tak, aby nezůstala žádná část suchá. Pokud nemáte doma rozprašovač a nechcete si ho pořizovat, můžete kapalinou za pomoci hadříku interiér spotřebiče jen poctivě potřít. Směs citronové šťávy, octa, saponátu na nádobí a vody nechte působit asi půl hodiny – zaschlé mastnoty a nečistoty se musí uvolnit. Pokud máte v troubě opravdu odolné usazeniny, můžete si čas ještě více prodloužit. Po uplynutí této doby půjdou velice snadno setřít hadrem nebo utěrkou. Uvidíte sami, jak skvělá a snadná je cesta k opětovně lesklé troubě.

Sdílejte článek