Rostlinný olej může vaší ústní dutině prospět lépe, než jakákoliv agresivní ústní voda -
Menu

Rostlinný olej může vaší ústní dutině prospět lépe, než jakákoliv agresivní ústní voda

Vypláchněte svá ústa na prázdný žalud olejem – dle staré ayurvédské praktiky. Pokud bychom se všichni každý den již od dětství řídili touto praktikou, zubní lékaři by neměli žádnou práci.

Nejenom ústní vody

Tajemství rostlinného oleje je v tom, že odstraňuje bakterie z ústní dutiny, a zabraňuje tak opětovnému přilnutí bakterií k zubům a ústní sliznici.

Dnes Vám prozradíme, jak si připravit správné kloktadlo, které odstraní všechny běžné dentální problémy! Nejenže Vás zbaví zubního kamene, ale také zpevní Vaše dásně a osvěží Váš zoufalý dech … A to není všechno!

Vypláchněte svá ústa rostlinným olejem!

Tuto praktiku byste měli provádět každé ráno, hned po probuzení, na prázdný žaludek!

Aplikujte 1 lžičku slunečnicového oleje, nebo olivového oleje (můžete použít případně i kokosový olej, sezamový olej, či jakýkoli jiný rostlinný olej) do úst.

Držte v ústech 10 minut

Olej udržujte v ústech po dobu 10 minut. V žádném případě byste ho neměli spolknout! Pouze ho válejte na jazyku v ústech, čímž odstraníte všechny bakterie a toxiny z Vašich úst.

Jakmile pro Vás bude olej tak moc nepříjemný, že ho už nebudete moc udržet v ústech, vyplivněte ho a vypláchněte teplou vodou důkladně svá ústa.

Vyplachování olejem je nejlepší pro detoxikaci ústní dutiny.

Lepší než zubní pasty

Neexistuje žádná zubní pasta, která by fungovala efektivněji! Během několika dní zjistíte, že se Váš dech stane čerstvějším, zuby bělejší. A to je jen začátek …

Nyní si můžete zuby kartáčkovat jako obvykle! Olejový film, který se vytvoří v ústech během oplachování, pomůže udržet Vaše ústa čistější.

Aplikujte pravidelně

Naučte se svá ústa vyplachovat olejem, což je jednoduchý postup, který se rychle stává zvykem. Stačí, když si umístíte olej do sklenice vedle Vašeho kartáčku na zuby. Pak už byste nikdy neměli zapomenout na výplach Vašich úst a bakterie nebudou mít šanci ve vašich ústech přežít.

Znáte nějaký další dobrý tip, jak se uchránit od častých návštěv zubního lékaře? Podělte se o ně s námi a s ostatními v komentářích níže. Zuby nejsou levná záležitost, a tak je musíme společně chránit!

Zdroj fotografií: freepik.com

ZDROJfeelhealthylife.com
Tisk
TIPY A TRIKY

Několik let visel soused na dveře sáčky s vodou. Když…

Lidé mají mnoho podivných zvyků, které děsí a matou jejich sousedy. Tenhle zvyk znepokojoval všechny lidi v okolí, dokud nezjistili,…
ZDRAVÍ

ZDRAVÍ: Coronavirus na vlasech? Jak často si během epidemie umýváte…

Coronavirus je téma dnešní dnů a následujících dnů, týdnů a možná i měsíců. Nový typ coronaviru útočí po celé planetě…
PR články

Jaké budou vaše Velikonoce 2020?

Za necelý měsíc tu máme Velikonoce. Velikonoční pondělí letos připadá na 13. dubna, obchody lákají na sváteční výzdobu již…
ZDRAVÍ

Petr Kellner šokuje Česko: investice za 100 milionů korun do…

Petr Kellner a společnost PPF je pro některé doslova trnem v oku. Jak by také ne, když jednou z oblastí podnikání tohoto…
TIPY A TRIKY

Korektury bakalářských a diplomových prací, překlady anotací a resumé

Odevzdání bakalářské či diplomové práce předchází několik desítek až stovek hodin práce u počítače. Pokud nechcete, aby vaše odborná…
DŮM A ZAHRADA

Zelený čaj chutná i hydratuje. Také posílí imunitu a sníží…

Zelený čaj je nápoj oblíbený a velice zdravý. Hodně lidí však o jeho blahodárných účincích nemá ani ponětí. Při čtení…