Vyzkoušejte tento cvik a uvidíte, že jako zázrakem zmizí bolesti chodidel, kyčlí, stejně jako vašich kolen -
Menu

Vyzkoušejte tento cvik a uvidíte, že jako zázrakem zmizí bolesti chodidel, kyčlí, stejně jako vašich kolen

Bolesti pohybového aparátu jsou dnes celkem běžné. Je to hlavně proto, že lidé svůj pohybový aparát celkem výrazně namáhají. A to vede k tomu, že se objevují bolesti chodidel, kyčlí, ale i kolen nebo dalších částí dolních končetin. Problémem je v tomto směru jak to, že je tělo během dne velmi namáháno, tak i to, že je často v mnoha nepříjemných a také nepřirozených polohách. Daná bolest se sice dá utlumit léky, ale lepší je, pokud myslíte na prevenci. V té vám pomůže tento unikátní cvik.

Cvik 1

Začínáme tím, že se postavíte ke zdi, která vám poskytne potřebnou oporu. Jakmile jste si jisti stabilitou, tak už můžete zvednout jednu nohu. A to tak, že ji nebudete zvedat celou, ale budete zvedat jenom patu. Špička musí být i nadále v kontaktu se zemí. Takto chvíli vydržte a potom si zase stoupněte na chodidlo. To stejné je třeba udělat i s vaší druhou nohou. Tento cvik je vhodné opakovat minimálně desetkrát,  to u každé nohy. Jeho cílem je primárně posílení kotníků a tím i eliminace bolesti právě v této oblasti.

Cvik 2

Tento je velmi jednoduchý a není nutné ho složitě popisovat. A každý z vás ho již jistě během svého života několikrát zkusil. Jak to můžeme vědět s takovou jistotou? Jednoduše proto, že se nejedná o nic jiného, než klasické chození po špičkách. I to dokáže pomoci, pokud se chcete zbavit různých bolestí. Díky jednoduchosti ho můžete provádět kdykoliv se po svém domě nebo bytě přesouváte z místa na místo. Kladem daného cviku je především to, že posílíte lýtkové svaly, stejně jako procvičíte prsty u nohou, samotná chodidla a bříška prstů. Ideální je, když každý den takto nachodíte minimálně 15 minut.

Cvik 3

Třetí cvik je založený na tom, že budete jenom sedět. Ideálně na pevné podložce – tedy na zemi. Následně zvedněte jednu nohy a začínejte kroužit chodidlem. A to nejprve na stranu jednu, potom na stranu druhou. Ideální je každým směrem udělat okolo 10 koleček. Potom nohy vyměňte a opakujte to samé i u nohy druhé. Následovat by mělo minimálně pět opakování. A i u tohoto cviku musíme jasně říci, že ho doporučujeme absolvovat každý den.

Cvik 4

Tady už bude potřeba pomůcka. A to v podobě posilovacích popruhů, nebo jiné alternativy. Základem je si sednou na zem, lehce zaklonit záda a potom se zapřít nohama. Následně je třeba vzít gumový popruh, který pevně uchytíte třeba za nábytek, nebo na zeď. Následně do druhého konce provléknete nohu, a to v oblasti nártu. Jakmile máte, potom už stačí jediné. Nohu pravidelně přitahovat tak, abyste ji pokrčovali v kolenou. Udělejte 15 přítahů s jednou nohou a následně je vyměňte. Takto uskutečněte ideálních 5 sérií během dne.

Cvik 5

Je velmi jednoduchý a můžete ho vykonávat kdykoliv a také kdekoliv. Je zaměřený na vaše prsty u nohou, které budete protahovat a také posilovat. A jak? Jednoduše je budete co nejvíce pokrčovat a následně je budete zase maximálně napínat, aby směřovaly vzhůru. I tady platí, že je vhodné cvik zopakovat na každé noze nejméně 15x.

Cvik 6

I tento cvik spadá do kategorie těch, kde se neobejdete bez pomůcky. Tou bude běžný tenisový míček. Ten položte na zem a postavte na něho jedno chodilo. Lehce ho přitlačte a potom s daným míčkem pohybujte op celé ploše chodidla, od předu, až dozadu. V podstatě tímto způsobem budete své chodidlo masírovat. Pomůžete tak ulevit svalovému napětí.

Cvik 7

Tím je také masáž. Ale nikoliv spodní části vaší nohy, ale naopak té vrchní. Jednoduše použijte své prsty u rukou k tomu, aby došlo k promasírování oblasti nártu a také oblasti kloubů u vašich prstů. I to je pomoc, která funguje a která má výsledky.

Líbil se vám článek?

Tisk
CVIČENÍ

Neuvěříte, co se stane, když vyzkoušíte Butrimovu gymnastiku. Pokud vás…

Butrimova Gymnastika vrací krční obratle na místo a zlepšuje krevní oběh. Práce v kanceláři, polehávání u televize, neustálé prolézání sociálních…
Muži - cviky
CVIČENÍ

Jak konečně začít cvičit a nestrhat se u toho (pro…

Svaly nevyrosotu za den, a než začneš pozorovat výsledky, může to chvíli trvat. Většina chlapů to vzdá po prvním měsíci,…
CVIČENÍ

Metoda propletených prstů je jednou z nejúčinnějších. Zajímá vás, jak…

Zdá se to jako něco, co nemá absolutně žádný význam. Máme na mysli proplétání prstů, které dělají lidé spíše jenom…
CVIČENÍ

Jóga dokáže vyřešit psychické, stejně jako fyzické problémy. Nemusíte chodit…

Poslední roky je slovo jóga skloňováno stále častěji. Není se čemu divit, jelikož míst kde si ji lze zacvičit je…
CVIČENÍ

Toto je 9 nejefektivnějších cviků pro ženy nad 40 let.…

Ženy nad 40 let jsou ve skupině, která už hubne podstatně pomaleji, než v době, kdy jim bylo méně. Důvodem je…
CVIČENÍ

Máte až nesnesitelnou bolest zad a krku? Jsou to jasné…

Bolestmi dává lidské tělo najevo, že s ním něco není v pořádku. Dává tak jasně najevo, že je něco špatně. Velmi časté…