Vyzkoušejte tento cvik a uvidíte, že jako zázrakem zmizí bolesti chodidel, kyčlí, stejně jako vašich kolen -
Menu

Vyzkoušejte tento cvik a uvidíte, že jako zázrakem zmizí bolesti chodidel, kyčlí, stejně jako vašich kolen

Bolesti pohybového aparátu jsou dnes celkem běžné. Je to hlavně proto, že lidé svůj pohybový aparát celkem výrazně namáhají. A to vede k tomu, že se objevují bolesti chodidel, kyčlí, ale i kolen nebo dalších částí dolních končetin. Problémem je v tomto směru jak to, že je tělo během dne velmi namáháno, tak i to, že je často v mnoha nepříjemných a také nepřirozených polohách. Daná bolest se sice dá utlumit léky, ale lepší je, pokud myslíte na prevenci. V té vám pomůže tento unikátní cvik.

Cvik 1

Začínáme tím, že se postavíte ke zdi, která vám poskytne potřebnou oporu. Jakmile jste si jisti stabilitou, tak už můžete zvednout jednu nohu. A to tak, že ji nebudete zvedat celou, ale budete zvedat jenom patu. Špička musí být i nadále v kontaktu se zemí. Takto chvíli vydržte a potom si zase stoupněte na chodidlo. To stejné je třeba udělat i s vaší druhou nohou. Tento cvik je vhodné opakovat minimálně desetkrát,  to u každé nohy. Jeho cílem je primárně posílení kotníků a tím i eliminace bolesti právě v této oblasti.

Cvik 2

Tento je velmi jednoduchý a není nutné ho složitě popisovat. A každý z vás ho již jistě během svého života několikrát zkusil. Jak to můžeme vědět s takovou jistotou? Jednoduše proto, že se nejedná o nic jiného, než klasické chození po špičkách. I to dokáže pomoci, pokud se chcete zbavit různých bolestí. Díky jednoduchosti ho můžete provádět kdykoliv se po svém domě nebo bytě přesouváte z místa na místo. Kladem daného cviku je především to, že posílíte lýtkové svaly, stejně jako procvičíte prsty u nohou, samotná chodidla a bříška prstů. Ideální je, když každý den takto nachodíte minimálně 15 minut.

Cvik 3

Třetí cvik je založený na tom, že budete jenom sedět. Ideálně na pevné podložce – tedy na zemi. Následně zvedněte jednu nohy a začínejte kroužit chodidlem. A to nejprve na stranu jednu, potom na stranu druhou. Ideální je každým směrem udělat okolo 10 koleček. Potom nohy vyměňte a opakujte to samé i u nohy druhé. Následovat by mělo minimálně pět opakování. A i u tohoto cviku musíme jasně říci, že ho doporučujeme absolvovat každý den.

Cvik 4

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Vymyslela jak to udělat, aby byla její matka s rakovinou…

Rakovina není nic, po čem bychom toužili. Obrátí život vzhůru nohama a nic už není stejné jako dřív. Život se…
Nezařazené

Máte po holení tyto pupínky? Tohle je důvod jejich vzniku…

Holení částí těla je každodenní součást mnoha lidí. Když se řekne holení, většina z vás si jistě představí muže, kteří si…
Nezařazené

Kamera zaznamenala to, co můj táta dělal se čtyřletým dítětem,…

Žijeme v moderní době, ve které si nemůžeme být nikdy jistí, zda nás někdo sleduje pomocí skryté kamery. Používání skryté kamery…
Nezařazené

Vezměte bobkový list, zapalte ho a nechte ho čtvrt hodiny…

Každý dům má vlastní nejen atmosféru, ale také svou chuť. V nejednom domě voní domácí jídlo, u někoho káva, zatímco u…
Nezařazené

Octomilky, komáři a jiný hmyz zmizí. Stačí sklenička, papírové utěrky…

Víte, co to jsou octomilky? Pokud si často kupujete ovoce a necháváte ho doma v míse delší dobu, je možné, že…
Nezařazené

Tento německý recept na imunitu zabírá stokrát lépe, než prášky.…

Trápí vás ucpané cévy a nevíte, co s tím? Lékaři vám neustále cpou jen samé léky, po kterých je vám spíše…