Vyzkoušejte zaručený likvidátor mastnoty, který zabere za 4 minuty

Mastnota v troubě je velkým problémem, se kterým se potýkají snad všechny hospodyňky. Drhnout ji ale zaručeně nechcete. Je to složité, zdlouhavé a dost nepříjemné. Díky tomuto tipu si za pár minut užijete skla, které bude jako nové a lesknoucí se troubě bez špinavých houbiček a hadříků. Tato úžasná metoda je přitom velmi levná, jednoduchá a rychlá.

Od začátku do konce vám proces zabere jen 4 minuty

Obrovskou výhodou tohoto triku je jeho rychlost a dvířka trouby budete mít čistá během chvilky. Čím rychlejší a efektivnější čištění je, tím je to lepší. Nejlepší je, že samotné čištění skutečně zabere jen čtyři minuty vašeho drahocenného času. Nic rychlejšího už zaručeně nenajdete. Na dvířka nalijte asi ½ hrnku horké vody a celý povrch zasypejte jedlou sodou. Minimálně 30 vteřin nechte působit.

Následně si z alobalu udělejte kuličku tak akorát do ruky a začněte čistit. Nemusíte vůbec tlačit, jen se kruhovými pohyby procházejte přes dvířka. Sami hned uvidíte, jak lehce a snadno budou nečistoty mizet. Máte-li dvířka špinavá opravdu hodně, metodu opakujte ještě jednou, pokud to jednou nebude stačit. Zbytky sody a nečistotou nakonec jen setřete papírovými utěrkami. A to je všechno! Jak vidíte, trik je to velmi snadný, levný a neuvěřitelně rychlý.

Čtěte také: Bolest není jediným symptomem slepého střeva, toto jsou další

Jak na vnitřek trouby?

Většina lidí volí kupované čističe, čpavek nebo jiné nevábné čističe. Nic z toho ovšem používat nemusíte. Na skutečně efektivní prostředek přitom potřebujete jen 150 ml studené vody, 2-3 balíčky prášku do pečiva, keramickou mísu na pečení a trochu octa. Vše smíchejte a dejte i s mísou do trouby při teplotě 100 stupňů po dobu 30 až 45 minut. Poté jen lehce setřete stěny trouby.

Půjde to úplně samo. Bez drhnutí a hodiny strávené na kolenou. Jakmile uvidíte, že trouba začíná být mastná, využijte těchto jedinečných triků, se kterými snadno vyčistíte i tu nejšpinavější troubu. Ideální je to zejména před svátky, kdy máte na starost tunu dalších věcí a tato rychlá pomoc se bude zajisté hodit.