Vyzkoušela jsem 30denní výzvu dle Gwyneth Paltrow a zde je to, co se stalo s mým tělem!

Každý leden se bezvýsledně vrácím do práce poté, co jsem s rodinou a přáteli strávila slavných pár týdnů. Během celého měsíce se cítím nudně, zuřivě a zcela letargicky. Možná je to počasí, které mě táhne dolů, možná je to uvědomění si, že dovolená skončila.

Protože je začátek roku pro mnohé těžkým obdobím rozhodla jsme se dnes s Vámi sdílet 30denní výzvu, která Vás dostane opět do formy. Jde o výzvu, kterou vřele doporučuje herečka Gwyneth Paltrow a na kterou nelze říct NE!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Ani já jsem neřekla této výzvě ne a rozhodla jsme se ji absolvovat. Začala jsem užívat vitamíny, zavázala se k rutinnímu cvičení a postupovala celý měsíc dle dalších kroků, které Gwyneth doporučuje s nadějí, že z této výzvy vyjde mé druhé JÁ!

Čtěte také: Unikátní zahrádka pana Igora je jako z pohádky! Tento pěstitel Vám prozradí tajemství, díky kterému má tak bohatou úrodu!

Krok 1: Vitamíny, vitamíny, vitamíny!

Jak jsem psala dříve, začátek roku je pro mě vždy velmi náročným obdobím, a tak jsem si uvědomovala, že abych se ráno dostala z postele, budu potřebovat nějaké to povzbuzení. Odpověď? Gwyneth doporučuje kombinaci doplňků nazvaných Balls in the Air (beta-karoten, vitamín C a vitamin E), které jsou navrženy tak, aby odbourávaly záněty v těle a zajišťovaly, že metabolismus bude fungovat správně a naplno.

Krok 2: Dieta

Gwyneth doporučuje eliminační dietu, která vyprázdní tělo od alkoholu, kofeinu, lepku a mléčných výrobků.

Krok 3: Detox od kosmetických produktů

Gwyneth upozorňuje, že je důležitá nejen detoxicace vnitřnu, ale také zevnějšku. Takže není překvapením, že doporučuje, abyste „detoxikovali“ i Váš každodenní rituál krásy.  Zde jsou produkty, které Gwyneth doporučuje: Morihata Kishu Binchotan Charcoal (k pití), goop od Juice Beauty Exfoliating Instant Facial a The Beauty Chef Sleep Powder (produkty, které Vám dopomohou k dokonalému spánku).

Krok 4: Emoční a fyzický detox

Dále je tu emoční a fyzický detox, kterého dosáhnete začleněním jógy a meditace do Vaší každodenní rutiny, pomocí pěnového válečku pro uvolnění napětí ve Vašem těle a suchého štětce.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Krok 5: Cvičení

Cvičení, součást zdravého životního stylu… Nutno dodat, že již samotná jóga s Vámi udělá zázraky, ale pokud chcete výzvu dodržovat opravdu naplno, pak byste do Vaší každodenní rutiny měli dle Gwyneth zařadit i pár minut cvičení.

Ve skutečnosti nejde o nic těžkého, stačí si jen vzít podložku a v pohodlí Vašeho domova si trochu zacvičit, či si každý den vyrazit trochu proběhnout, nebo alespoň na rychlou procházku.

Upřímně jsem zvědavá, jak se Vám po této výzvě povede! Já musím říci, že o 30 dní později, po absolvování této výzvy, jsem zaznamenala určité pozitivní změny. Důležité je zmínit, že jsem ve skutečnosti svou každodenní rutinu nijak zásadně nenarušila. Celkově jsem si všimla, že mám více energie, spí se mi lépe a stejně tak i vstává.

Nuž, vyzkoušejte sami a uvidíte :-)!