David Hampl
28 října, 2019

Mít na zahradě bazén je praktické. Můžete se osvěžit kdykoliv jenom chcete, stejně jako v něm můžete relaxovat, nebo u něho pořádat party. Ne každý ale má na drahý zapuštěný bazén. Stejné to bylo i u tohoto muže, který se rozhodl pro zcela unikátní řešení. Koupil si klasický nadzemní bazén, který usadil do dřevěné konstrukce. A výsledek bere dech.

Klasický nadzemní bazén

Jako první si koupil klasický nadzemní bazén. Ten se dá dnes koupit v každém hobby marketu za pár tisíc. Ten si postavil na své zahradě tak, jak bylo uvedeno v návodu. Tedy bez jakéhokoliv zakopávání do země, jak dělá celá řada jiných lidí.

Začal s budováním dřevěné konstrukce

Když byl bazén postaven a napuštěn, začal se stavbou dřevěné konstrukce. Ta výškou kopírovala horní lem bazénu. Nikdo nechápal, co tím muž sleduje, ale on měl nápad a také jasný plán, jak ho uskutečnit. A tak se pustil do práce.

Konstrukci obložil dřevem

Jakmile byla základní konstrukce hotová, tak se pustil do obkládání dřevem. A to jak z boční části, tak samozřejmě i z té horní. V tu chvíli už bylo jasné, jaký má být výsledek. Kolem bazénu bude vytvořena obložená konstrukce, která navozovala pocit, že je bazén usazený do země.

Výsledek je dokonalý a praktický

Když bylo hotovo, každý dílo tohoto muže obdivoval. Nadzemní bazén skutečně vypadal jako zapuštěný. Kolem bazénu vznikla prostorná dřevěná plocha. Na ní se dají položit lehátka nebo deka a relaxovat. Stejně tak si lze u bazénu v klidu posedět na zahradním křesílku. Problémem ale není ani pořádání party a u bazénu přímo grilovat. A toto všechno vzniklo za několik dní, a to za cenu, která je jenom zlomkem toho, co by stál klasický zapuštěný bazén. Na toto řešení stačil nadzemní bazén za pár tisíc a dále už jenom dřevo, které se dá pořídit i celkem levně. Pokud i by toužíte po luxusně vypadajícím bazénu, může být nápad tohoto muže zajímavou inspirací i pro vaši zahradu.

Sdílejte článek