Vzala roli papírových utěrek a rozkrojila je nožem na dvě poloviny: Nechápu, že mi o tomto fíglu nikdo neřekl již dříve – používám ho na denní bázi

Pokud bychom nahlédli do každé domácnosti, jistě v ní nalezneme kuchyňské papírové utěrky, které má ráda po ruce každá správná hospodyňka. Utěrky se ale často používají jen na nezbytné činnosti, jako je například utření mokrého povrchu, nebo na vytření mastné pánve od oleje, existuje však několik dalších možností, jak je využít ze široka.

Pár skvělých tipů, jak kuchyňské utěrky použít

Přinášíme vám zde pár báječných vychytávek, které jistě ve své domácnosti uvítáte. Na co tedy papírové utěrky použít?

  • Jestliže rádi vaříte s čerstvými bylinkami a trápí vás fakt, že ty zbylé rychle uvadnou, můžete je v lednici uskladnit zabalené v navlhčené kuchyňské papírové utěrce. Vydrží déle čerstvé a již nebudou uvadat. Pro udržení vlhkosti můžete použít i sáček, do kterého vše vložíte. Dá se použít i na listovou zeleninu.
  • Pokud potřebujete procedit vývar, který je mastnější, než jste očekávali, použijte jako další filtr do sítka papírovou utěrku.
  • Když budete chtít zabalit chléb do kuchyňské papírové utěrky, doporučuje se jej dát předtím na chvíli do lednice, aby posléze nenavlhnul.
  • Máte neposedné děti, které kreslí pastelkami kde se jim zlíbí? Nechtěné umění vytvořené z pastelek odstraníte jednoduše tak, že na místo položíte papírovou utěrku, poté ji jen přežehlíte, barvy se přichytí na papír a záhy máte čistý povrch.

Kuchyňské papírové utěrky jsou neskutečným pomocníkem a dají se použít i jako filtr při přípravě kávy, nebo na odstranění vlhkosti z masa, aby bylo při smažení více křupavé. Mimo jiné se s pomocí papírové utěrky zbavíte přebytečného tuku ze slaniny, když ji dáte vypéct do mikrovlnné trouby. Jen ji do papírové utěrky zabalíte. Také je můžete použít třeba jako obal na lahve od oleje, kdy zachováte své ruce suché, a neznečistíte případně ani obal, nebo si jimi můžete zvlhčit i lepenku. Možnosti jsou zkrátka nevyčerpatelné.

Čtěte také: Toto je 6 věcí, které se stanou s vaším tělem ve chvíli, kdy si dáte každé ráno na lačno jeden hrnek vlažné vody

Papírové utěrky ušetří kdejakou korunu

Pokud si rádi kupujete vlhčené ubrousky, máme pro vás nyní skvělý tip, který ulehčí vaší peněžence! Roli kuchyňské utěrky přeřízněte ostrým nožem na půl a vložte do hlubší nádoby, do ní můžete přidat vodu, olivový olej, kokosový olej, nebo ricinový olej. Pokud nádobu uzavřete, utěrky vám vydrží až několik týdnů. Je to ekonomická varianta pro ty, kteří chtějí něco málo ušetřit. Každá domácnost si jistě najde to své, praktické.