David Hampl
24 října, 2019

Bobkový list jako koření zná rozhodně každý. Ale hlavně jako koření. Tedy přísadu do jídel třeba k pečenému masu, do guláše, nebo do svíčkové. Dá se však použít i jinak. Originálně. Zkuste ho někdy vzít a zapálit. Budete překvapeni tím, co to udělá.

Koření, které je známé od starověku

Dnes se jedná o jedno z velmi populárních koření. Má poměrně dlouhou historii, která sahá až do oblasti starověku. Zatímco dnes se jedná hlavně o dochucovací přísadu do jídel, tak v minulosti byl bobkový list považován spíše za bylinu, která měla místo v herbáři. V jídle se také používala, ale hlavně pro pozitivní účinky. Postupem času se zjistilo i to, že dokáže prospívat nejenom tím, že se přidá do jídla, ale třeba také tím, že se zapálí.

Pozitivních účinků má více než dost

I když se to nezdá, má bobkový list mnohem více pozitiv, než dost možná tušíte. Pokud se máme podívat na výčet hlavních, tak je třeba říci, že dokáže zklidňovat bolest podstatně více, než je tomu v případě chemických léků. Dále nelze zapomínat ani na jeho protizánětlivé účinky, které jsou také jedním z hlavních kladů. Umí ale pomáhat také lidské psychice, kdy mírní různé nežádoucí stavy a dokáže organismus také skvěle uklidnit.

Nedávejte ho do jídla. Zapalte ho

Pokud chcete naplno využít všechna pozitiva, použijte ho na unikátní, a hlavně efektivní aromaterapii. Ta je velmi jednoduchá. Postačí hrnec, talíř nebo jakákoliv ohnivzdorná nádoba. Nad ní bobkový list zapalte a poté položte. Nechte ho být a za chvíli ucítíte, jak se vaším domovem line velmi zajímavá vůně. Snažte se během ní relaxovat. Posaďte se, zavřete oči a jenom čichejte. Vůně by to pro vás měla být primárně příjemná. Můžete si opři ní vybavovat pozitivní vzpomínky, které ve vás vyvolají pocity klidu a také radosti.

Ideálně každý den

A kdy si aromaterapii s pomocí bobkového listu dopřávat? Pokud to bude každý den, neuděláte chybu. Uvidíte, že se budete cítit spokojenější a plní energie. Navíc se jedná o jednu z přírodních forem terapie, kde se nepoužívá žádná chemie ani uměle vytvořené vůně, které vlastně mohou v konečném důsledku škodit. Jistě znáte typické bolení hlavy po některých vůních.

Sdílejte článek