David Hampl
17 října, 2019

Ukážeme vám jedinečný nápad na vytvoření hezkého a velice jednoduchého stolečku. Návod je opravdu snadný a zvládne ho zrealizovat úplně každý. Sestavte si malý odkládací stolek nebo třeba podstavec pod květiny. Jediné, co budete potřebovat, jak kýbl betonu a tři dřevěné tyče s rovným koncem. Nevěříte, že se z toho dá stolek vyrobit? Tak se pojďte podívat.

Universální stolek na třech nohách

Malý stolek na třech nohách má široké využití a je velice často prodávaným zbožím v obchodech s nábytkem. Hodí se jako podstavec pod květiny, malá židlička i dekorační nebo odkládací stolek na různé drobnosti. Nyní si ho můžete vytvořit snadno u vás doma a navíc tak značně ušetřit. K jeho zhotovení jsou zapotřebí jen základní a velice levné věci. Budete potřebovat:

  • 5 kg betonu
  • 750 ml vody
  • Tři dřevěné kůly
  • Pevnou lepicí pásku

Důležité je také mít kýbl, ve kterém beton rozmícháte. Ale pozor, v tomto případě je třeba počítat s tím, že o něj můžete přijít a zároveň zvolit provedení s rovným dnem. Vyberte si proto takový, který je již starý a nebudete jej používat. Při výběru dřevěných kůlů dbejte na to, aby měly možnost srovnat konce a aby se nejednalo o staré ztrouchnivělé dřevo. Lepicí páska by zase měla být dostatečně pevná.

Postup výroby

V kýblu s vodou rozmíchejte beton. Ideální výška, do které by měla hladina betonu sahat, je 10 cm. Podle obrázku vložte do kýble dřevěné kůly. Dávejte pozor, aby se nedotýkaly dna. Aby držely na svém místě, přidělejte je ke hraně kýble lepicí páskou. Až beton zatuhne, vyndejte jej z kýble i s kůly. Část, která byla na dně, se nyní stane odkládací nebo sedací plochou a kůly poslouží jako nohy. Ty zarovnejte tak, aby stál stolek pevně, stabilně a aby se neviklal. Pokud nebude možné vyjmout beton z kýblu, protože tam přituhne, zkuste jím lehce pootočit tahem za nohy, popřípadě bude nutné stoličku z plastové formy vyříznout.

Sdílejte článek