Vzala starý svetr, odstřihl mu rukáv a vložila do něj nohu. Když manžel viděl co vytvořila, strašně ji to záviděl

Většina lidí si ponožky kupuje, jelikož si myslí že jejich výroba je náročná a je spojena s pletením. Co ale, pokud by to pletení někdo udělal za vás? To není nic neobvyklého. Podívejte se na svůj svetr. Už je upletený a ze stejné vlny, ze které se dělají ponožky. Pokud už ho nenosíte a nechce se vám ho vyhazovat, využijte ho. Tento postup je navíc tak jednoduchý, že ho zvládnou nejenom muži, ale i ženy.

Rukávy jako základ ponožek

Vezměte svetr a první co udělejte, tak odstřihněte rukávy. V tu chvíli máte ten hlavní základ svých ponožek. Klíčový tvar je upletený a nyní už stačí jenom dvě věci. Tou první je délka. Je na vás, jak mají být zimní pletené ponožky dlouhé. Vzhledem k délce rukávů se může klidně jednat i o podkolenky, pokud je unosíte. Pokud raději ponožky, tak doporučujeme délku zhruba do poloviny lýtek. Ta je celkem optimální.

Už stačí jenom zašít

Jakmile máte stanovenou délku vašich ponožek, můžete se pustit do šití. Ideální je samozřejmě pevnější a zároveň měkčí nit, která vás nebude nijak řezat do kůže. Vezměte ji a konec vašich rukávů u svetru šijte tak, aby z nich vznikly ponožky. My doporučíme dát si do nich nohy, na několika místech zapošít konec abyste měli ten správný tvar a potom už je můžete sundat a šít tak, aby byly zašité po celém obvodu. A když je hotovo, zimní ponožky ze starého svetru jsou připraveny k tomu, aby vám zahřály nohy.

Čtěte také: Tradiční recept bulharské kuchyně: slaný koláč Banica!

Vyrobte si i bačkory

Stejným způsobem si můžete vyrobit také pletené bačkory. Ani tady není postup nijak komplikovaný. Vlastně je stejný. Jenom zvolíte kratší délku a dále budete potřebovat kousek plsti, kterou využijete na spodní část, která bude v kontaktu se zemí. Jinak se postup ničím neliší. A pokud máte doma více svetrů, tak není nic jednoduššího než originální ponožky vyrobit každému. Díky tomu bude mít každý své, klidně v netradičním zajímavém barevném provedení.