Vzala vajíčko a namočila ho do misky s lakem na nehty. Konečný výsledek tohoto triku je geniální!

Barvení velikonočních vajíček patří mezi tradiční české lidové zvyky. Existuje velké množství nejrůznějších technik a způsobů, jak vajíčka ozdobit. My vám dnes přinášíme tři velmi rychlé a moderní způsoby, jak tyto symboly jara můžete ozdobit.

Barvení pomocí laku na nehty

Základními pomůckami pro toto originální dekorování vajíček jsou vajíčka, nejlépe bílá, lak či laky na nehty, párátko a miska s teplou vodou. Nejprve si teplou vodou naplňte misku. Následně si připravte jeden nebo více laků na nehty různých barev, záleží na tom, jak barevný motiv chcete na vajíčku vytvořit. Kápněte několik kapek laku do misky a počkejte několik sekund, než se lak začne s vodu místit. Poté můžete případně stejným způsobem přidat i druhý lak na nehty. Následně za pomoci párátka do sebe laky zapracujte a vytvořte z nich zajímavý design, který si přejete na vajíčku mít. Posledním krokem už je jen rychlé ponoření celého vajíčka do vody s lakem. Barevný vzor se na něj snadno přenese a přichytí. Vajíčko nechte poté asi dvě až tři hodiny uschnout.

Barvení pomocí octa a gumiček

Druhým způsobem je využití klasických barviv na vajíčka, ale netradičně. Připravte si opět misku s vodou, do které kápnete ocet a barvivo. Dále vajíčko, na které omotáte gumičku či gumičky tak, jak se vám líbí, například do kříže. Následně za pomoci lžíce ponořte vajíčko do misky s octem a barvivy a nechte asi pět až deset minut působit. Poté vajíčko vyndejte, osušte suchým papírovým kapesníkem a odstraňte gumičku. Vajíčko bude krásně barevné a tam, kde se nacházela gumička, zůstane bílé, a vytvoří se tak na něm zajímavý vzor.

Zdobení pomocí papírových ubrousků

Na poslední metodu zdobení vajíček si připravte papírové ubrousky s nějakým vaším oblíbeným motivem a vaječné bílky. Z ubrousku pak opatrně odstraňte jeho spodní vrstvu či vrstvy, aby vám zůstala jen jedna vrstva ubrousku s motivem a tu rozstřihněte na čtvrtiny. Do každé čtvrtiny pak jednoduše obalte vajíčko a ubrousek k vajíčku přichyťte tak, že na ubrousek s vajíčkem štětcem nanesete vaječný bílek.

https://youtu.be/7OyetVHv_RE