David Hampl
23 února, 2020

Kéž bych mohl žít někde daleko od lidí. Na místě, kde lišky dávají dobrou noc a kde stále vládne příroda silnou rukou. Kde je čerstvý vzduch, spousta zvěře a nikdo nehlučí auta, továrny a prostor není zahlcen hromadou umělého světla. Kéž bych mohl na takovém místě spokojeně žít a užívat si život přesně tak, jak chci. Něco podobného si říká spousta lidí po celém světe, včetně mě. Ostatní říkají těmto lidem mnohdy blázni, protože většina lidí by si život v divočině a daleko od civilizačních vymožeností nedokázala vůbec představit. Tento mladý pár byl ovšem tím typickým příkladem bláznů, kteří chtěla z civilizace pryč. Našli si tedy místo a postavili si na něm speciální dům z okenních rámů.

Rozhodnutí k zásadní změně

Mnoho lidí sní o bydlení na krásném odlehlém místě, kde mají skrze okna nádherný výhled na jezero, zelenou louku a lesy. Většina takových snů ovšem zůstává nenaplněna, protože jen málo lidí se pro tak zásadní životní změnu dokáže opravdu rozhodnout. Naši hrdinové Nick a Lila se toho nebáli a k radikální změně života přistoupili naplno a otevřeně. Zrealizovali svůj životní sen.

Mezi louky a jezery

V roce 2017 se procházeli po Západní Virginii a naprosto je uchvátila místní krajina. Nick je fotograf, takže se mu po cestě podařilo udělat několik zajímavých snímků. Z krajiny byli tak ohromeni, že se rozhodli opustit město a usadili se na odlehlém místě mezi malebnými loukami a jezery. Museli si ovšem opatřit nějaké bydlení, protože pod širákem by to dlouho nevydrželi. Rozhodli se tedy pro poněkud netradiční řešení bydlení.

Ideální místo k životu

Koupili si staré okenní rámy za 500 dolarů a postavili si z nich krásný dům. S pomocí přátel byl dům za měsíc a postaven, takže se mohli nastěhovat. Dům byl vybaven pecí na topení i vaření a mnoha dalšími potřebnými komponenty. Lila je projektantka, takže dokázala dům nádherně vyzdobit podle jejich představ. Žijí si tak spokojen na klidném místě mimo civilizační ruch spolu se dvěma psi. Přátelé je chodí často navštěvovat, takže o zábavu mají postaráno. Je to pro ně ideální místo k životu.

Sdílejte článek