Vždy měkké ručníky? Je to snadné, stačí přidat ocet!

Chcete zakončit večerní horkou sprchu zabalením do měkkého a voňavého ručníku? Namísto toho osušení připomíná drhnutí brusným papírem. Ručník je sice vypraný a čistý, ale není ani zdaleka hebký a příjemný na dotyk. Co s tím? Mnoho hospodyněk má své triky na praní ručníků, jedna z nich sdílela svůj na platformě TikTok. Stačí totiž tak málo a vaše ručníky budou sametově hebké jako ty hotelové. Navíc vás to nebude stát o mnoho více než běžné praní. Jak postupovat při praní ručníků?

Správné praní

Důležité je správně vyprat prádlo. Zdá se to sice triviální, vždyť dát prádlo do pračky a pustit jí umí přece každý. To sice umí, ale zvláště u ručníků je důležité nepřeplňovat buben pračky, osušky stačí dát dvě, ručníky přibližně čtyři na jeden prací cyklus. Současně není vhodné prát s ručníky další prádlo, které by mohlo ovlivnit praní, ale i čistotu ručníků. Vyberte prací cyklus vhodný pro bavlnu s teplotami od 40 do 60 °C.

Místo aviváže ocet

Vyzkoušeli jste drahé prací prášky a aviváže různých značek, ale prádlo není ani hebké, ani voňavé? Vyzkoušejte trik, který sdílela Chantel Mila na TikToku a namísto aviváže přidejte tekutý prací prostředek dle dávkování a k tomu 120 ml bílého octa. Ocet rozloží zbytky čistícího prostředku a zanechá ručníky příjemně měkké a svěží. Dokonce dlouhodobě svěží, po správném sušení totiž zůstanou heboučké i po uložení do skříně. V případě, že ocet nestačí, můžete přidat ještě 50-75 gramů jedlé sody.

Čtěte také: Máte dostatek vitamínu D? Proč je důležitý a jak ho doplnit

Jak sušit ručníky

Chybou u sušení ručníků je také přímé sušení po vyprání v sušičce. Vhodnější je pověsit ručníky na vzduch na šňůru do polostínu a lehkého průvanu. Ručníkům nesvědčí přímé sluneční paprsky. Teprve nyní po osušení je dejte jen na několik málo minut do sušičky a nechte dokonale vyschnout. Díky tomuto postupu je můžete uložit do skříně a užívat si měkkosti po každém koupání.