Vždycky jsem si lámala hlavu nad tím, jak vybrat oblečení, které by mi opticky nepřidávalo na váze a na věku. Od té doby, co vím o těchto 12 tricích, všichni chválí můj vzhled!

Rádi si kupujete to, co je zrovna trendy a v módě? Vždy vybíráte materiály, které jsou zrovna populární a barvu laku na nehty, která je ostatními preferována. Možná si neuvědomujete, že víceleté obroučky brýlí přidavájí na věku a že účes vyžaduje jen za čas také změnu. Rozhodli jsme se proto pro Vás sepsat následující tipy, které Vám pomohou vypadat o pár let mladší, svěžejší a krásnější, neboť se tak vyhnete častým chybám, které nepřispívají k Vaší kráse.

Změn, které mají pozitivní výsledek, se jistě nemusíte bát. Nikdy se nejedná o velké změny, jen minimální zásahy, které jsou ale ve výsledku velkým přínosem. Naučte se, jak překonat běžné chyby, které jsou ve světě módy silně nežádoucí!

Poměry a proporce

[hana-code-insert name=’google‘ /]I když se do módy opět vrátily nadměrné velikosti, nikdy není správné to s něčím přehánět! Maxi svetr tedy rozhodně nelze kombinovat s volnými a rozšiřujícími kalhotami, které sahají téměř až na zem.

Je důležité správné vyvážení, abyste si opticky nedeformovali postavu. Přeci jenom si nechcete přidat na váze a na věku, že?

Jedna barva

Oblečení laděné od hlavy až k patě v jedné barvě je velmi zastaralé. Kromě toho, pokud se Vám nepodaří přesně sladit stejné odstíny barvy. Rozhodně to není správná volba. Rozbijete-li jednobarevné oblečení s malým doplňkem jiné barvy, zlomíte monotónnost a budete krásní a trendy.

Opasek

Nezapomeňte na svůj opasek! I nenápadný doplněk může udělat zázrak, a změnit tak vzhled celého oblečení nebo zkrášlit celou postavu. Zvláště pokud saháte po volnějších kouscích, měli byste opasku využít, neboť díky němu svou postavu krásně vytvarujete. Opticky si tak zúžíte pas a vytvoříte ženskou postavu – přesýpací hodiny.

Retro

Je pravda, že se móda neustále vrací jako bumerang a možná teď pozorujete návrat trendů z Vašeho mládí. Nikdy však nezapomeňte si vybrat to nejlepší z retro oblečení a nevrhejte se zbytečně na kousky, které jsou módní, ale ne pro každého vkusné. Například džíny, které i když jsou nesmrtelné, nemusí být za každou cenu zvonové. Na druhou stranu, útlé nohavice s výsokým sedem jsou trendy i v tomto období.

Obroučky brýlí

[hana-code-insert name=’google‘ /]Pěkné a slušivé obroučky brýlí dnes není otázkou peněz. Na trhu je tolik výrobců a prodejců tohoto produktu, takže si můžete libovolně vybrat z jakékoliv cenové kategorie. Snažte se však sáhnout po moderních obroučkách, které k Vám budou pasovat. Zkrátka si dejte s výběrem obrouček záležet. Jedná se totiž o doplněk, který mění celkový vzhled Vašeho obličeje, a v důsledku toho může přidat, ale i ubrat pár let na Vašem vzhledu.

Dlouhé vlasy nebo krátké?

Jedno z důležitých pravidel zní, nepěstujte si dlouhé vlasy za každou cenu jen proto, že to je Váš odvěký sen. Pravda je taková, že s přibývajícím věkem dochází zpravidla i k řídnutí vlasů. Co si budeme povídat, jejich pravidelné barvení v průběhu Vašeho života jim na zdraví a kvalitě taky určitě nepřidalo. Zkuste proto se svým kadeřníkem, či kadeřnicí zvážit, zda by Vám slušel kratší sestřih, který dodá Vašim vlasům objem a ubere Vám pár let.

Barva nehtů

I tato malá věc může Vašim rukám přidat na věku. Možná dáváte již z mládí přednost růžovým a broskvovým tónům, je dobré si ale uvědomit, že nejlépe vypadají na mladých rukou. Pokud chcete tedy své ruce oživit, šahněte spíše po barvách, které zesvětlí Vaši pokožku. Vhodné jsou tedy odstíny tělové, světle růžové až téměř bílé, v různých odstínech.

Tvářenka

Velmi důležitou součástí make-upu je použití tvářenky. Velmi mnoho žen však dělá tu chybu, že si ji nanáší ne nesprávná místa, či dokonce celou tvář. Pamatujte si proto, že je ji třeba nanášet jen v oblasti horních částí lícních kostí.

Bronzer

Zapamatujte si, že snažit se rozjasnit celou tvář je nesprávný krok, který z Vás může nakonec udělat max. tak disco kouli. V tomto případě platí pravidlo, že i méně může být někdy více, proto byste měli použít bronzer nebo zjasňovač v menším množství. Například k rozjasnění lícních kostí, čímž vyčarujete uvolněný a svěží vzhled pokožky.

Přirozené líčení

I když jsou mladé dívky i bez líčidel zpravidla přirozeně krásné, s přibývajícím věkem se naše tvář mění. Rty ztrácejí na objemu, klesají víčka a obočí ztrácí barvu. To je důvod, proč byste měli zvolit přírodní make-up, který zvýrazní jen rysy Vaší tváře. Zvýrazněte barvu obočí a vyplňte jeho obrysy, na rty použijte rtěnku jemného odstínu, která je ale tmavší než barva Vaší pokožky a víčka rozjasněte světlejší barvou. Jak se říká, někdy je málo zkrátka více!

Odstín rtěnky

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Tmavé odstíny rtěnky jsou v současné době v kurzu, ale v módě je to pohyb na tenkém ledu. Pravda je taková, že se hodí spíše mladším dívkám, ale i přesto existují typy tváří, kterým tmavá barva rtěnky na kráse nepřidá. Kromě toho tmavý odstín opticky rty zmenšuje, zatímco světlejší barva a lesk jim naopak přidávají na objemu. Co Vám můžeme doporučit je, že s rostoucím věkem si dopřejte spíše přirozené odstíny, které jsou jen o trochu tmavší než Vaše kůže.

Úsměv

Nejdůležitějším, nejpřirozenějším a nejkrásnějším doplněk každé ženy je zkrátka úsměv. Nezapomeňte se proto za každé situace usmívat. Studie dokonce ukázaly, že ženy s úsměvem vypadají v očích jiných mladší. No a neberte to, vždyť se jedná o způsob, jak ubrat pár let na svém vzhledu a to zdarma!