Vždycky jsem si myslela, že kvádry se používají pouze na stavění domů. Těchto 26 originálních a praktických nápadů mě přesvědčilo, že se dají použít i jinak!

 

Inspirativních nápadů pro bydlení není nikdy dost. Pokud hledáte něco originální, svěží, nápadité a zároveň praktické a funkční, podívejte se, jak jednoduše se dají využít obyčejné stavební kvádry. I Vy jste si mysleli, že kvádry se používají pouze na stavění domů?

Tvárnice nebo kvádr – ta nehezká šedá věc, která je těžká, nepřitažlivá a nikdo si neumí představit, že by někde mohla figurovat jinak, než pod omítkou. Chyba! Kvádry jsou díky své funkčnosti a pevnosti perfektním materiálem na budování lecčeho – od laviček přes květináče, knihovny, křesla, a dokonce i stylové posezení. V kombinaci se dřevem je to to nejlepší a nejlevnější řešení, jak si zkrášlit nejen zahradu, ale klidně i interiér.

Nejlepší využití kvádrů

Rádi byste si sedli na takové pohádkové křeslo, milí knihomolové?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Pokud zkombinujete kvádry a pěkné dřevo, nemůže být výsledek jiný, než stylový.

Pohodlné balkónové sezení. Stačilo pár kvádrů, matrace a pěkné polštářky a nikomu nechybí drahá sedačka z obchodu s nábytkem.

I takto to může vypadat v zahradě večer při grilování. Nemusíte se přitom bát, že se Vám od svíček něco zapálí.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Sháníte dostatečně velkou lavičku? Při použití kvádrů se nemusíte trápit s rozměry. Stačí si pořídit desky, které se nařežete na Vámi požadovanou velikost, nalakujete a zasunete do otvorů v kvádrů. Perfektní!

Máte malý balkon a neumíte sehnat sezení vhodné do miniaturního prostoru? Využijte kvádry a dřevo a dokupte už pouze židle.

Pokud jste jeden z těch, co se bojí o bezpečnost, nemusíte v zahradě budovat otevřené ohniště. Poskládejte si kvádry, vysypte do jejich otvorů kameny a opékejte, kolik Vám srdce a žaludek ráčí.

I tímto způsobem se dá připravit mini ohniště ideální na opékání špízů.

A co takhle použít kvádry na dekoraci s květinami?

[hana-code-insert name=’google‘ /]Studené a neútulné kvádry se nejlépe doplňují s masivním dřevem. Z této kombinace dokážete vyčarovat skutečně pěkný nábytek v městském stylu.

Dosud letělo vnější sezení z palet. Odteď mají silnou konkurenci – kvádry!

Tato sedačka vypadá skutečně velmi pohodlně.

Moderní dekorace zahrnují i ​​takové drobnosti, jako je výsadba sukulentů. A kam jinam by se hodily víc, než do „předzahrádky“ z kvádrů?

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Další inspirace k sezení, tentokrát i s veselým dekorováním.

Originálnější stolek pod televizor jsme ještě neviděli!

Kvádry lze použít i jako plot nebo ohraničení prostoru v exteriéru.

Vytvořte si vlastní policový díl. Tento tak snadno nespadne.

Tak jako v bytě a v zahradě se dají kvádry použít i na praktické účely při pěstování plodin v zahrádce.

Pohodlné venkovní sezení. Nebo ležení?

Tento způsob použití kvádrů se objevuje stále častěji na bytových lodžiích nebo na terasách modernistických domů.

Neumíte sehnat dostatečně velkou, pěknou, praktickou knihovnu? Co takhle si ji vlastnoručně vyrobit? A vyjde Vás mnohem levněji, než kupovaná.

Praktický držák na dřevo do krbu.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Ani manželská postel nemusí být vždy jen ze dřeva nebo ze železné konstrukce.

Trochu zahradní architektury, která sice navenek nevypadá vábně, ale představte si ji obrostlou květinami, kteří tam v této chvíli už určitě jen tak září.

A na závěr malý rychlokurz na výrobu lavičky. Inspirujete se?