David Hampl
1 srpna, 2019

Kdo je trochu starší generace, jistě si ještě vzpomene na tehdy velmi populární reality show VyVolení. Tato soutěž tenkrát odstartovala vůbec celý koncept reality show v Česku, který tehdy byl pro diváky ještě dost neznámý. VyVolení se těšili velké sledovanosti a jednotliví účastníci se alespoň na čas stali doslova celebritami.

Možná si i vy vzpomenete na prostorově nejvýraznější účastnici, Sandru Bartošovou, která si v rámci reality show nechávala říkat Sanny. Bez snahy někoho soudit nebo hodnotit, je jistě na místě říci, že Sandra neměla zrovna ideální proporce a její nadváha jistě nebyla ani zdravotně zcela v pořádku. Sanny v té době klidně mohla vážit přes 150 kilogramů a těžko by tenkrát někdo řekl, že se to může někdy změnit.

Změna je život

Ale Sanny šla po ukončení soutěže dost do sebe a vyplatilo se. Dnes byste ji na ulici jen stěží poznali. Tolik se změnila – a samozřejmě k dobrému. Když byla ve vile VyVolených, Sanny si s obezitou příliš nelámala hlavu a za své tělo se vůbec nestyděla. Bez potíží tančila před kamerou nahá, nechávala se bez okolků masírovat od svých spolubydlících. Jednoduše se zdálo, že sebevědomí má na rozdávání a její obezita ji vůbec netrápí.

Krátce po soutěži se ale dostavily velké zdravotní potíže, které Sandru donutily zamyslet se nad svým životním stylem a udělat radikální změnu. Jednalo se o vážné problémy se srdcem. Uvědomila si, že se sebou musí něco dělat, nebo jí opravdu půjde o život. A tak udělala zásadní změny ve svém životě. Začala si hlídat, co jí, vše si pečlivě vážila, vyřadila pečivo, začala se hýbat. A kila šla dolů. Z konfekční velikosti 72 se dostala na velikost 52.

Dnes Sanny pracuje ve zdravotnictví a podle aktuálních fotografií to vypadá, že její cesta za hezčí postavou a pevným zdravým je úspěšná. Za minulostí udělala Sanny tlustou čáru a začala žít nový život, který jí mimochodem velmi sluší. Zhubla, zkrásněla, proměnila se ve velice pohlednou ženu. Pryč jsou také krátké vlasy a obhroublé chování. Je z ní prostě žena, jak má být, se sebevědomím, zdravá a zářící štěstím a spokojeností.

Všechno jde, když se chce

Příběh Sandry Bartošové je skvělou inspirací pro všechny, kteří si myslí, že s jejich stavem už se nedá hnout. Jak se říká – všechno chce, když se chce. I vy můžete zcela změnit svůj vzhled, životní styl, a hlavně podpořit vaše zdraví. Při vaší hmotnosti totiž nejde jen o to, jak vypadáte a zda se sami sobě líbíte. Jde především o vaše zdraví. To může být obezitou mimořádně ohroženo a dřív nebo později se to projeví. Může jít nejen o problémy se srdcem jako v případě Sanny, ale i o mnoho dalších vážných potíží. Trpí především vaše pohybové ústrojí, cévy, vnitřní orgány i vaše psychika. Zdraví si chraňte nade vše!

Sdílejte článek