David Hampl
6 února, 2020

Už nevíte, co máte stále vymýšlet za dobroty? Vaši blízcí po vás neustále chtějí něco sladkého? Chcete-li je potěšit něčím opravdu výborným, doporučujeme vám vyzkoušet recept na vynikající máslový koláč s jablky. Už podle samotného názvu vám musí být jasné, že se jedná o opravdovou lahůdku, kterou si všichni zamilují. Recept je snadný, takže ho zvládne naprosto každý v pohodlí domova. Pojďte to vyzkoušet.

Symbol pohodlí

Domácí koláč nikdy nepřestane být symbolem pohodlí, protože vždy zaplní váš dům nádhernou vůní. Pokud si uděláte tento máslový koláč s jablky, bude výsledek maximální. Jedná se o jeden z nejjednodušších receptů, ale rozhodně není jediný svého druhu. Díky své snadné a rychlé přípravě ho zvládne doma vytvořit opravdu každý, takže nebude problém ho kdykoliv budoucnu udělat, až nebudete zase vědět, co péct.

Potřebné ingredience

Pokud si budete chtít koláč připravit, měli byste mít k dispozici následující ingredience: máslo 250 g, cukr 250 g, vajíčko 4 ks, sůl, prášek do pečiva, pšeničná mouka 300 g, vanilkový cukr, jablka 1 kg, citronová šťáva a moučkový cukru podle chuti. Tedy klasické ingredience pro přípravu koláče.

Jablka do trouby

Nyní se podívejme na postup přípravy krok za krokem. Dejte jablka zahřát do trouby a poté je oloupejte a zbavte jadérek. Nakrájejte je na menší kusy, zalijte citronovou šťávou a pořádně promíchejte. Dále smíchejte 250 g změklého másla s oběma druhy cukru a soli, a přidejte vejce jedno po druhém za stálého míchání. Do směsi přidejte mouku a směs jablek a pořádně míchejte dál. Vložte těsto na pekáč vyložený pečícím papírem a vložte na 25 minut do trouby a pečte na 180 stupňů. Poté vytáhněte, posypte moučkovým cukrem, nakrájejte a dejte se do jídla.

Sdílejte tento recept na senzační máslový koláč s jablky se svými přáteli, ať si jej mohou také vychutnat.

Sdílejte článek