Antibakteriální gel! Toto je nejúčinnější ochrana proti koronaviru.

V posledních týdnech se v médiích nemluví o ničem jiném než o novém typu coronaviru. Nakažených přibývá každý den více a více, a proto vlády nařizují velmi přísná bezpečnostní opatření. Zavírají hranice, zavírají obchody, zavádějí karantény a dbají na to, aby lidé dodržovali pravidla. Mezi pravidla patří nošení roušek, omezování kontaktu s lidmi a volného pohybu, dodržování hygienických předpisů atd. Mnoho lidí má z viru strach a světem se šíří panika. Pokud se i vy bojíte, dodržujte hygienická pravidla, myjte si ruce a poslouchejte nařízení vlády. Je také vhodné používat antibakteriální gely, kterých je ovšem čím dál větší nedostatek. Pomocí tohoto receptu si ho ovšem můžete vyrobit sami doma.

Dodržujte pravidla!

Dbejte na hygienu, buďte ohleduplní, zodpovědní, a pokud jste trochu nachlazení nebo máte třeba rýmu, rozhodně omezte kontakt s lidmi na minimum a raději zůstaňte doma. Myjte si ruce, noste roušky a při kýchání si zakryjete ústa. Používejte antibakteriální gely a dezinfekční prostředky, které vás mohou před nákazou ochránit. Budete-li dodržovat tato základní pravidla, nemusíte míz z viru strach.

Alkohol, olej a aloe

Používání dezinfekce a antibakteriálních gelů je v současné době velmi vhodné. Dokáží nás zbavit bacilů a zajistit tak, že se nebudou přenášet na ostatní. Pokud ho už neseženete nikde v obchodě nebo na internetu, vyrobte si ho doma z těchto tří složek: alespoň 60% alkohol (doporučuje se Alpa nebo čistá vodka či jiný čistý alkohol), esenciální olej a výtažek z Aloe vera. Kombinace těchto látek má zázračné účinky.

Čtěte také: Lívance z jogurtu? Jsou jednoduché a skvělé. Budete je chtít pořád

Smíchat a pravidelně užívat

Při výrobě postupujte následovně. Do nádoby nalijte polévkovou lžíci alkoholu, přidejte několik kapek esenciálního oleje, a nakonec přidejte aloe vera. Je nutné vše pořádně promíchat, aby se složky spojily. Ideálně přelijte roztok do dávkovače na mýdlo a pravidelně ho používejte. Mějte také víru, že brzy vše pomine a budeme se moci všichni vrátit to běžného života.