Jednou za čas je dobré vyprázdnit tlusté střevo od toxického odpadu! My Vám přinášíme návod, jak na to!

 

Proč je dobré pravidelně vyprazdňovat tlusté střevo od toxického odpadu? Je to cesta, jak předcházet chronickým zácpám, syndromu dráždivého tračníku a dalších problémů s trávicím ústrojím, jimiž trpí řada lidí po celém světě. Tlusté střevo má velmi významnou úlohu, neboť odstraňuje odpad! To je důležité pro fungování celého lidského těla. Ptáte se tedy, co můžete udělat pro to, aby Vaše střevo nebylo plné toxických látek? Přečtěte si tento návod, očista tlustého střeva je nesmírně důležitá pro každého z nás!

Jak probíhá domácí očista tlustého střeva?

Jako každá očista, i tato spočívá v odplavení toxinů, jež přispívají k nepohodlí, pryč z těla. Účinná cesta, jak si přirozeně ulevit od zácpy. Očista tlustého střeva je známá po mnoho let, již ze starověkého Řecka. V USA se tato technika stala značně populární během 20. a 30. let 20. století. Pro lidský život je tato očista velmi důležitá, neboť každý den se ve střevě hromadí zbytky potravy, které následně způsobují autointoxikaci střeva. Následné toxiny pak způsobují únavu, bolesti hlavy, přibývání na váze či úbytek energie.

Co by měla očista obsahovat?

Nejlepší složení očisty je založeno na potravinách, které mají dostatek vlákniny a živin. Ty vyhání toxiny z těla pryč!

Jablka

Toto ovoce je skvělou volbou. Jablka totiž mají dostatek rozpustné vlákniny, jež napoméhá udržovat pocit sytosti a především usměrňuje řídkou stolici. Na druhou stranu, jablka obsahují i nerozpustnou vlákninu, jež zmírňuje zácpu. Díky jablkům se tak střeva dostávají do pohybu.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Lněná semínka

Tato semínka jsou podstatnou složkou v rámci očisty tlustého střeva. Lněná semínka jsou totiž plná vlákniny, a v důsledku toho i mimořádně zdravá. Pro očistu jsou velmi důležité, neboť obsahují sloučeniny, jež mají antioxidační vlastnosti! Len pak podporuje i samotné srdce, za pomoci omega 3 kyselin.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Chia semínka

Chia semínka jsou taktéž plná vlákniny, takže přispívají ke správnému fungování zažívacího traktu. Obsahují řadu živin a vitamínů. Lidské tělo je absorbuje vlemi jednoduše. Chia semínka jsou velmi typická i při hubnutí a udržování silného srdce. Přidat je můžete kamkoliv!

Co budete potřebovat

  • 1 jablko
  • 1 lžičku medu
  • 1 lžíci chia semínek
  • 1 lžíci mletého lněného semínka (stravitelnější forma)
  • 1 šálek vody

Jak na to?

Nejprve rozmixujte všechny ingredience, kromě chia semínek. Chia semínka přidávejte vždy až na závěr a poté pouze zamíchejte. Vzhledem k tomu, že tato semínka navyšují objem drinku, počkejte 5 minut a pak ho můžete vypít. Vždy pamatujte, že pokud budete jíst potraviny bohaté na vlákninu, je třeba dodržovat pitný režim, a tedy pít dostatečné množství vody.