Domů RECEPTY Za dveřmi návštěva a Vy jim nemáte co nabídnout ke kávě? Pak...

Za dveřmi návštěva a Vy jim nemáte co nabídnout ke kávě? Pak vyzkoušejte tento chutný Jahodový koláč, který budete mít hotový raz dva!

V současnosti jsou jahody na vrcholu popularity. V našem receptu však do Vašeho dezertu můžete dát jakékoliv dostupné bobule a plody: třešně, švestky, meruňky, broskve, jablka a nejen to …

Tento koláč je zkrátka nemožné popsat slovy. Jedná se o něco mezi koláčem, dortem a bublaninou. Moje rodina zbožňuje tento dezert pro jeho jedinečnou chuť a zajímavou strukturu: je hustý, neporézní a dokonale zachovává aroma chutných ovocných bobulí.

Co budete potřebovat?

 • 0,5 kg jahod
 • 100 g mouky
 • 60 g cukru
 • 10 g soli
 • 200 ml mléka
 • 4 vejce
 • 50 g másla

Jak na to?

 1. V míse smíchejte mouku, cukr a špetku soli.
 2. Do směsi poté přilijte mléko.
 3. Přidejte 4 vejce a vymíchejte vše pomocí mixéru.
 4. Roztavte máslo a přidejte jej do směsi.
 5. Důkladně omyjte a očistěte jahody.
 6. Pokud používáte rozebírací formu, tak ji vymažte máslem. Pokud používáte formu v celku, tak na její dno dejte pečicí papír a boky také vymažte máslem.
 7. Na dno formy poskládejte bobule.
 8. Pečlivě vylijte do formy těsto.
 9. Pečte dezert 15-20 minut při teplotě 200 stupňů. Potom snižte teplotu na 180 stupňů a pečte koláč ještě 30-40 minut.

Přejeme dobrou chuť!

Kam dál?

Sladké brambory jsou trendy FIT zeleninou, kterou si můžete připravit na spoustu způsobů! Zde je pár tipů a triků, jak si je jednoduše připravit!

5 receptů na jednoduché zapečené pokrmy, které budete mít připravené raz dva!

Nedaří se Vám připravit lahodnou rýži, neboť ať děláte, co děláte, vždy ji převaříte? Zde je pár tipů, jak docílit lahodné a nadýchané rýže!

Věděli jste, že si cheescake můžete připravit i týden předem? Zde je pár tipů, jak si připravit pravý domácí lahodný Cheescake!

Chystá se k Vám celá rodina na Velikonoce? Co takhle si je trochu zpestřit?! Připravte návštěvě tento velikonoční uvítací drink!

Další články