Začal kvést bez a já vyrazila sbírat s obrovským pytlem: Léčí více nemocní než si umíte představit – na tohle už se skoro zapomnělo!

Příroda v sobě ukrývá neuvěřitelnou sílu, na kterou mnohdy bohužel zapomínáme. Přitom by se nám určitě žilo mnohem lépe, kdybychom se řídili přírodními zákony a užívali léky přímo z přírody. V současné době lidé věří spíše tradiční medicíně a ta přírodní se stává alternativní, což je paradox. V dřívějších dobách to bylo úplně obráceně, neboť lidé mohli užívat jen přírodní zdroje. Samozřejmě tehdy nebylo tolik nemocí, nicméně za většinu současných nemocí si lidstvo může mnohdy samo. Pojďte zavzpomínat na účinný lék přímo z přírody, který můžete sami užívat i dnes. Zrovna nyní ho totiž všude najdete hromady. Tak hurá na bezové květy.

Ulehčí vám život

O bezových květech snad slyšel každý, neboť jsou zázračným lékem, který tu pro nás příroda má. A protože i my jsme součástí přírody, pak nás snadno může zbavit mnoha zdravotních obtíží a problémů. Účinnost bezových květů je obrovská a má mnoho zajímavých schopností, jež nám mohou ulehčit život. Organismus po nich bude silnější, zbaví nás infekcí nebo sníží silné zahlenění při rýmě a nachlazení. Pojďte s námi zjistit, s čím vším nám mohou bezové květy pomoci a proč je dobré mít je doma, třeba jako čaj.

Zvýší pocení a prokrví organismus

Bezové květy, které jsou často nazývány jako bezinky, jsou velkým pomocníkem v případě silných a vysokých horeček. Díky látkám, které obsahují, pomáhají zvýšit pocení organismu a tím snižovat horečku. Pocením se tělo také detoxikuje a nemoc přestává silně působit. V tomto případě se doporučuje silný bezinkový čaj. Bezový květ vám také pomůže s perfektním prokrvením organismu, neboť podporuje krevní oběh. Stačí si jen udělat 10minutovou koupel nohou s bezový čajem.

Čtěte také: Češi jsou v šoku macecha z Popelky celou dobu ukrývala obrovské tajemství. Dokonce i režisér tomu nevěřil.

Pryč s alergií a sennou rýmou

Budete-li pít pravidelně bezový čaj, můžete se zbavit i nebezpečných rakovinotvorných buněk, alergií nebo infekcí. Látky, zvané flavonoidy, jež bezový květ obsahuje, jsou silně protizánětlivé a pomáhají také při nachlazení a kašli. Zlepšují sekreci průdušek, a proto se vám bude lépe vykašlávat a dýchat. V případě senné rýmy je tento bezový čaj naprostým unikátem.

Revma nemá šanci

Bezové květy jsou obrovskou zásobou vitaminů, které působí proti virům a nachlazení. Díky vysokému obsahu vitaminu C, B, draslíku a další látek vás dostanou v krátkém čase na nohy. Trpíte-li revmatickými potížemi, bezový čaj vám je pomůže zmírnit a uleví vám od nepříjemné bolesti. Lidové léčitelství má účinky bezových květů opravdu rádo a používá se v něm už velmi dlouhou řadu let. Vyzkoušejte to také.

Významné léčivé vlastnosti

Mimo to má bezový květ, resp. čaj z bezových květů, mnoho dalších skvělých účinků, které si nyní ve stručnosti uvedeme. Patří k nim například: odstraňování plynatosti a bolestí břicha, udržování zdravých dýchacích cest, skvělé účinky proti rýmě, chřipce, alergii nebo bronchitidě, močopudné účinky, očista ledvin a močových cest, uvolňování kyseliny močové z těla, eliminace bolesti kloubů, zklidňování nervového systému, eliminace stresu a zmírňování bolestí a křečí. Stejně tak podporuje hojení pokožky nebo dezinfikuje rány a urychluje hojení kůže.