David Hampl
28 ledna, 2019

Pěvecké soutěže jsou hitem po celém světě. Jedna z nejznámějších je založena na faktu, že porota nevidí, kdo přišel zpívat, ale slyší jenom jeho hlas. V tom je to zajímavější, jelikož díky tomu se porota může soustředit jenom na to, co je nejdůležitější. Tedy na samotný hlas a celkovou kvalitu zpěvu. Nakonec se ale otočí a uvidí, kdo před ně předstoupil. A to může být spojeno s řadou nezapomenutelných chvil. A jedna taková nastala i v tomto příběhu, kdy se objevily slzy dojetí.

Vernon přišel zkusit své štěstí

Jižní Afrika. To je místo, kde Vernon bydlí a odkud přišel, aby mohl ukázat svůj talent a také aby mohl vyzkoušet i své štěstí. Nutno říci, že nebyl jako jeden z mnoha jiných zpěváků. Byl něčím výjimečným. Kladem v jeho životě bylo i to, že ho podporovali rodiče. Říkali mu, že talent skutečně má a že by se neměl být ho ukázat a předvést před ostatními. A tak se konečně odhodlal a přihlásil se do soutěže Hlas Jižní Afriky. Jeho příběh se mnohým vryl do paměti, jelikož tolik emocí na podiu ještě nebylo.

Zpěv byl dokonalý

Porotci neviděli, kdo před ně předstoupil. A tak Vernon začal zpívat a následně bylo jasné, že talent skutečně má. Že dokáže zpívat dokonale a že má šanci stát se známým zpěvákem. Bylo jasné, že jeho zpěv zaujal nejenom publikum, ale že zaujal také porotce. Ti neváhaly a nechali otočit svá křesla. To co ale viděli, to jim vyrazilo dech. Nečekali, kdo před nimi stojí a kdo dokázal ze svého hrdla vyloudit takto dokonalý zpěv.

Jakou písničku si vybral?

Jednu z těch, která patří mezi velmi populární jak pokud jde o melodii, tak i pokud jde o text. Jmenuje se Story of My Life, tedy příběh mého života. A nutno říci, že právě tento zpěvák má příběh na rozdíl od tisíců jiných zpěváků úplně jiný. Takový, který by mu nikdo nechtěl závidět. V čem je jiný a co způsobilo, že i porotcům rázem vyhrkly slzy?

Příběh slepého zpěváka

Osud na něho byl skutečně krutý. Sice mu dal jeden z velkých darů, kterým je talent k dokonalému zpěvu, ale také mu jednu věc vzal. Vzal mu zrak. Když začal vyprávět svůj příběh, bylo jasné, že je to velmi emoční a velmi těžký zážitek. To proto, že Vernon se narodil jako běžné dítě, jehož orgány byly zcela v pořádku. Viděl dobře a se zrakem neměl žádné problémy. Až postupem času došlo k tomu, že se jeho zrak začínal postupně zhoršovat. Co nastalo, to nečekal nikdo. Došlo až k tomu, že oslepl.

Lékaři mu nedokázali pomoci

Jeho příběh pokračuje dále. A rozhodně není nějak příjemný. Právě naopak. Je spojený s tím, že i když se lékaři snažili, nikdo mu nedokázal pomoci. Chodil z jednoho vyšetření na druhé a celkem prodělal více než 20 operací. Ani to ale nepomohlo, aby mohl opět vidět. A tak je výsledkem slepý, ale ve zpěvu velmi talentovaný kluk, který ale neztrácí naději v tom, že může být i přes svůj hendikep úspěšný.

Má šance uspět

Říká se, že lidé, kteří jsou slepí, mají mnohem lépe vyvinuty ostatní smysli. Není to jenom hmat nebo čich. Je to samozřejmě také jeho sluch. A díky tomu může zpívat takto dokonale. Talent na zpěv má a díky dokonalému sluchu přesně pozná, kdy jsou tóny dokonalé a kdy nikoliv. To mu může jako zpěvákovi výrazně pomoci. I proto má šance uspět. Podaří se mu to?

Je dokonalý. Podívejte se sami

Na první pohled mohou jeho brýle působit, jako že patří k jeho image. Vypadá zcela stejně, jako celá řada jeho vrstevníků. Liší se však dvěma věcmi. Má dokonalý talent na zpěv a bohužel je slepý. Někde mu osud přidal, jinde mu musel ubrat. Podívejte se na video a přesvědčte se sami o tom, že jeho zpěv je úžasný. Nezapomeňte si také vyslechnout jeho příběh a hlavně se podívat na to, jak reagovala porota. Tento člověk vás dojme.

Sdílejte článek