Začala tím, že vzala celkem 20 palet a rozložila je na zahradě. Potom začala s prací. To, co vzniklo, každému vyrazilo dech. Podívejte se, co se z nich dá vytvořit. Budete zírat

Palety známe hlavně z oblastí, jako je přeprava zboží. Vozí je nákladní auta, ale i dodávky. Na nich může být naloženo zboží velkého objemu, ale i váhy. Když paleta doslouží, nemusí být hned vyhozena. Může dojít k jejímu dalšímu využití. Jak? To vám poví tento článek. Začíná tím, že bylo na zahradu vyskládáno celkem 20 již nepoužívaných palet. Na samotném začátku byl nápad, dále následovala práce a výsledkem toho něco, co budí obdiv. Ostatně o tom se sami přesvědčíte.

Využívat palety je velký hit posledních let

Že jsou palety velmi populární, to jasně dokládají různé návody a tipy, jak vyrobit nábytek z palet, police z palet, ale i řadu dalších věcí. Jsou to třeba postele, gauče, křesla i stoly. Ale i mnoho dalšího, co lidé využívají jak ve svém interiéru, tak i na svých zahradách. Tento nápad a zároveň tip však všechno dokonale převyšuje, jelikož se jedná o věc, která budí obdiv. Ostatně o tom se již za krátkou chvíli přesvědčíte.

Co všechno je třeba udělat? Pracujte systematicky, krok za krokem

Pokud také toužíte po vytvoření něčeho úchvatného z palet, inspirujte se tímto nápadem. Ten vám ukáže, že to nemusí být jenom klasická terasa nebo pergola, která na zahradě vyroste. Když použijete palety, má tento prostor své jedinečné kouzlo. Vytvoříte tak jedinečné místo k odpočinku, kde si skvěle posedíte, popijete s příteli, stejně jako zde můžete i něco ogrilovat. Je to jenom na vás samotných. Stačí vědět, jak na to, základem je pořídit si 20 palet. A co dále?

Čtěte také: Vyzkoušejte toto zapečené překvapení! Najdete tam vše, co milujete! Od křupavých brambůrek a zeleniny až po šťavnaté masíčko!

Nejprve broušení a následně natírání

Prvním krokem je rozhodně broušení palet. A to proto, abyste z nich odstranili jak nečistoty, tak třeba i zbytky barev a cokoliv jiného. Zároveň ale broušením zajistíte i to, že paletu připravíte k tomu, abyste ji následně mohli natřít. A to libovolnou barvou, které se k vaší zahradě bude hodit, nebo která se líbí vám. Vzhledem k tomu, kolik palet to je, doporučujeme brousit elektrickou bruskou a natírat pomocí rozprašovače. Pokud ho nemáte, opatřete si alespoň dostatečně velký váleček. Když jsou palety připraveny, již je můžete nechat oschnout, dokud barva nebude suchá.

Následuje vytvoření podlahy

Aby byla lépe izolovaná vlhkost, je na místě použít dostatečně velkou plachtu. Tou izolujete jak vodu ze země, která by mohla do palet vnikat, tak eliminujete i prorůstání trávy. Položte tedy dostatečně velkou plachtu na zem a na ni už následně jenom poskládáte jednotlivé palety. A to vedle sebe. Jednoduše vytvoříte základní podlahu. Pokud jde o počet palet, tvoří podlaha obdélník o velikosti 5 x 4 palety. Ale je samozřejmě možné velikost upravit podle svých potřeb a také požadavků.

Nyní postavte boční stěnu

Základ v podobě podlahy máte. Nyní již můžete začít stavět boční stěny. Tady je na místě myslet na celkovou pevnost konstrukce. Použít se dají silnější hřebíky, stejně jako to mohou být vruty, ale i jiné kotvicí prvky. Důležité je, aby stěny dobře držely jak u podlahy, tak pevně držely i když budou jedna vedle druhé. Bude to mít velký vliv jak na stabilitu, tak samozřejmě také na bezpečnost.

Myslete na estetiku. Vytvořte zajímavý plot

Hodí se myslet také na celkovou estetiku daného řešení. V tomto případě je na místě jednu až dvě palety rozbít a využít je na stavbu malého plůtku. Ten sice nemá příliš praktický význam, ale má význam designový. I proto, že celý prostor k odpočinku zajímavě oddělí od vaší zahrady. Nemusí být po celé délce, ale několik prvků rozhodně použijte.

Místa k sezení, stůl a už máte hotovo

Nyní už stačí jenom několik posledních kroků a místo pro váš odpočinek vyrobené z palet je hotové. Co nyní? Dejte dvě až tři palety na sebe a máte stůl. To stejné udělejte a máte prostornou plochu na sezení. Tu doplňte molitanem pro větší měkkost, stejně jako ji můžete doplnit například také polštářky pro lepší estetiku. Zde už se meze nekladou. Pokud tápete, podívejte se na galerii a inspirujte se mnoha zajímavými prvky.