Že neexistují lidé s dobrým srdce? To je velký omyl. O tom vypráví příběh černé labutě, která díky neznámému muži v Manchesteru dostala šanci na přežití! 

Záchranná organizace RSPCA se zabývá ohroženými zvířaty. A nejen to, působí jako prevence proti týrání zvířat a je charitativní organizací se sídlem v Anglii a Walesu. Život a zdraví zvířat je pro tuto organizaci prioritní. O tom vypovídá příběh černé labutě, kterou zahlédl neznámý muž a zavolal na RSPCA s tím, že na jezeře nedaleko Manchesteru viděl plovoucí černou labuť, která očividně potřebuje pomoc a zdravotní péči. 

Příjezd záchranářů

Záchranáři z této organizace nemeškali a okamžitě vyjeli k labuti. Nebylo nikterak složité černou labuť najít. Byla na onom místě, které popsal neznámý muž. Po bližší identifikaci záchranáři zjistili, že labuť není ve skutečnosti černá, ale je pokrytá mastným olejem. Tomu nasvědčovaly i mastné kruhy na řece.

Vše bylo jasné po odchytu

Jakmile byla labuť odchycena, vše bylo jasné - krásná labuť spadla do motorového oleje, a proto její běžně překrásné bílé peří bylo černé. V této oblasti se běžně stává, že nějaký pták spadne do nafty či oleje, ale namočí si pouze spodní část těla. Tato labuť do oleje musela padnout celá - i s hlavou. Což je jistě zázrak, protože labuť přežila. Oleje jsou jedovaté a zvířata po požití umírají. Tato labuť je zázrakem, a ještě nikdy jsme se s takovým případem nesetkali, říká Lincy Cale a veterinář z Grange Wildlife Center.

Okamžitě záchranáři začali labuti čistit znečištěné peří. Vrstva oleje byla natolik prosáknutá peřím, že labuť musela být čištěná několikrát. Naštěstí čištění proběhlo úspěšně a záchranářům se celá labuť podařila od maziva očistit. Dalších několik dnů si tohoto překrásného ptáka nechali v centru na pozorování. Po pár dnech a laskavé péči se labuť zotavila a mohla být vypuštěna zpět do volné přírody.  

Sdílejte článek