Začíná období klíšťat a tak pro Vás máme jednoduchý trik, jak se chránit

Žijeme v prostředí, kde jsme vystaveni docela velkému množství klíšťatům a jinému hmyzu. Navíc to tak vypadá, že problém s klíšťaty rok od roku je vyšší. Pokud tedy plánujete delší pobyt v přírodě nebo jen nějaký výlet, měli byste vědět jak se nejlépe chránit. Kousnutí klíštětem je opravdu nepříjemné a dost nebezpečné. V některých případech dokonce smrtelné. My Vám ukážeme pár domácích triků a nebude potřebovat žádné přípravky z lékarny.

V čem tedy spočívá tajemství odpuzení klíštěte
Všechno spočívá ve vonným esenciálních oleji. Podle odborníků může esenciální olej minimalizovat riziko přisátí klíštěte. Stačí nastříkat esenciální olej na oblečení. Tření s pokožkou zabrání tomu, aby se k Vám klíště přiblížilo. Pokud se klíště dostane na pokožku, tak se nezakousne, jelikož vonná látka z oleje ho bude odpuzovat. Esenciální oleje jsou dle mého lepší jak repelent, jelikož ty jsou plné chemikálií, kterým je tělo vystaveno.

Druhy esenciálních olejů

Čtěte také: Tyto tipy a triky by měla znát každá žena po padesátce, řídí se jimi i samotná královna Alžběta!

Levandulový olej – jeho sladká vůně, klíště odpudí. Navíc napomáhá odehnat i komáry, mouchy i jiný hmyz.
Eukalyptový olej – může se použít samostatně nebo s kombinací citronely pro odstranění hmyzu. – odborníci tvrdí, že tento olej má schopnost snižovat riziko kousnutí a následně riziko infekce.
Citrónový olej – obsajuje sloučeninu limonen, tato látka je velice účinná proti blechám a jinému hmyzu – předtím než ho použijete, seřeďte ho s vodou.

Závěr
Ví se, že esenciální oleje lidé používáji už od nepaměti. Má mnoho využití a umí být velice nápomocný ve Vaší domácnosti. Díky jeho vůni, zlepší i náladu a upokojí mysl. Velké využití má právě v aromaterapii.