David Hampl
6 února, 2019

Bolest je nejběžnějším pociťovaným vjemem, který zná každý z nás. Kromě zjevných příčin (například poranění tkáně), mluví některé alternativní medicíny i o psychickém stavu, který nám dokáže fyzickou bolest způsobit – jinak řečeno, každý druh bolesti je spojen s emočním stavem. My vás nyní naučíme, jak podle konkrétních zón dekódovat, co je vaším psychickým původcem nepříjemného pocitu.

Ruce, nohy a jejich konkrétní části

Znáte také pořekadlo „nese starosti na ramenou“? Tak přesně to je příčinnou bolesti v této oblasti – velká emoční zátěž. Pomůže vám najít proaktivní řešení problému nebo se o své starosti s někým podělit. Bolesti v paži bývají též způsobeny těžkou zátěží, se kterou se v životě potýkáte a kterou kolikrát ani nést nemusíte. Problémy s lokty zase značí strnulost a neochotu hýbat s věcmi kolem vás; přemýšlejte, zda není na čase se pohnout v životě dál a začít více relaxovat. Ruce symbolizují vazbu na další lidi a od potíží může pomoci obnovit vztahy se starými přáteli, kteří vám vnitřně chybí, nebo poznat někoho nového. Když se podíváme na dolní část těla, ozvou-li se kolena, která vypovídají o našem vztahu k okolí, máme nejspíše problém přijímat některé věci nebo lidi takovými, jakými doopravdy jsou. Proti bolesti kotníků hovořícími o naší uvolněnosti je dobrým receptem začít žít naplno nebo okořenit svůj milostný život. Při obtížích s chodidly, které jsou spojeny s depresemi, pomůže najít si nový koníček, pořídit si zvířátko nebo celkově začít hledat něco, co nás doopravdy bude bavit.

Oblast hlavy, krku a trupu

Bolest hlavy omezuje naše rozhodování a sama bývá způsobena naší nejistotou při volbě – například migrény míváme, když víme, jaké správné rozhodnutí bychom měli udělat, ale neuděláme ho, zuby se připomenou v době, kdy se trápíme vlastní nečinností, nemáme definované cíle nebo si za nimi málo tvrdě jdeme a zuby, když jsme nespokojeni se situací, ve které se nacházíte. Problémy v oblasti krku zase značí, že máme problém odpustit jiným nebo i sobě. Bolest zad se dá rozdělit na několik kategorií. Horní část říká, že potřebujete emoční podpory bližních, které se vám nedostává, dolní části zase, že se až příliš zabýváte penězi. Začne-li se připomínat kříž a kostrč, sedíte nejspíše už dlouho na věci, jež by chtěla konečně vyřešit.

Všeobecné bolesti těla jako celku

Častá bolest svalů, kterou si nezpůsobíte například namáhavým cvičením předchozí den, reprezentuje výzvu, kterou byste měli přijmout. Ať už v práci, v rodině nebo v sobě sama, nebojte se jít dopředu a posunout se dále. Neschopnost pohybu vpřed, vyhýbání se novým situacím a zajímavým příležitostem se může projevit bolestí kloubů. Buďte flexibilní a nebojte se naplno otevřeni novým způsobům myšlení, novým lekcím a novým životním zážitkům, které na vás čekají. Mezi další celkové problémy pak patří například časté zvracení nebo bolesti žaludku, jež nám říkají, že se nepodařilo „strávit“ něco negativního nebo že máte pocit, že vás ostatní nerespektují.

Sdílejte článek