Žádná chemie z lékáren není tak silná a tak prospěšná, jako tento recept. Přitom stačí jedna úplně obyčejná věc

Jistě jste všichni postřehli, že se v současné době vše točí kolem coronaviru. Někteří mají strach a zběsile nakupují zásoby. Vlády řeší bezpečnostní opatření, ale podle některých není důvod k panice. V každém případě je nutné, aby lidé dodržovali hygienická pravidla a chovali se zodpovědně k sobě i ostatním. Každopádně se hodí posilovat svou imunitu, protože právě ta je v současné době u některých lidí v ohrožení. S tím vám pomůže pokrm podle speciálního receptu, který si v pohodě můžete připravit sami doma.

Posilte svou imunitu

Recept na imunitu posilující pokrm je založen na hlavní ingredienci a tou je pšenice. Někteří z vás si možná řeknou, že pšenice je alergen, a tudíž pro zdraví nevhodná surovina. Lidé ji vyřazují ze svého jídelníčku, neboť obsahuje lepek a může mít spíše na zdraví člověka negativní vliv. Nicméně ve středomořské stravě je právě pšenice přínosná díky svým užitečným vlastnostem pro zdraví. Výborně působí na prostředí střev, která jsou zdrojem našeho imunitního systému. Také zrychluje metabolismus a díky obsahu železa, zinku, selenu a vitaminu B pomáhá tělu bránit se před negativními faktory.

Důležité složky

Pokrm, který si můžete vytvořit z pšenice a dalších ingrediencí a surovin, se tak může stát posilovačem imunity. K přípravě budete potřebovat následující: 1 kg pšenice, 50 g rozinek, 50 g vlašských ořechů, 50 g lískových oříšků, kukuřici a 50 g mandlí. Sami vidíte, že se jedná o samé dobré složky, které možná už pravidelně zobete. Pokud je ovšem poskládáte v rámci tohoto receptu, pak můžete vytvořit opravdu silný pokrm.

Čtěte také: K obědu jsem chtěla připravit zeleninu, ale moje děti ji už v salátu nechtěli. Když jsem ji připravila takto, nešlo se jí nabažit!

Příprava pokrmu

Nyní se podíváme, jak si pokrm připravíte. V první řadě je nutné namočit pšenici přes noc a další den. Následně jí vložit do hrnce a vařit alespoň 3 hodiny. Vodu nalévejte velmi pomalu, aby jí nebylo příliš mnoho. Následně přidejte ořechy, lískové oříšky a mandle. Těsně před koncem vaření přidejte kukuřici a vařte dalších 10 minut. Nechte následně vychladnout. Konzumujte s trochou medu, skořice nebo kakaového prášku. Doporučuje se také přidat muškátový oříšek. Hodně zdraví a dobrou chuť.