David Hampl
14 června, 2019

Bolesti páteře nejsou nic pěkného. Je to bolest, která se často nedá vydržet a ještě horší to je v případě, když jde o krční páteř. Onemocnění, které postihuje klouby, se jmenuje osteochondróza. Nikdo by nechtěl chodit neustále k lékaři na nejrůznější injekce, které ne vždy zaberou. Vyzkoušejte cvičení, než zamíříte k vašemu lékaři. Někdy opravdu stačí ty správné cviky a je hned po bolesti.

Pomoci může jóga

Jóga je v poslední době velmi populární a je účinná hned na několik útrap. Podívejte se na cviky, které vám pomohou. Lehněte si na záda a spojte ruce zezadu. Vytáhněte ruce co nejvíce. Je důležité, aby tento proces probíhal hladce, aby nedošlo k poškození vazů.

Klekněte si na kolena, opřete se o lokty, spusťte hlavu dolů. Postavte se v této poloze, postupně protahujte páteř a zhluboka se nadechněte. Celkem opakujte 10 krát.

Další cvik spočívá v následujícím postupu. Klekněte si s nohama zastrčenými pod hlavou a spojte ruce za zády, jak je vidět na obrázku. Hluboko dýchejte, držte hlavu rovnou. To je jedno z těch cvičení, jejichž provedení může být velmi bolestivé, ale jeho účinky jsou skvělé.

Ohněte se ve stoje, dejte nohy od sebe na šířku ramen. Spojte ruce vzadu za zády a předkloňte se. Vytáhněte ruce dopředu, co nejvíce to jde. Přesně tím to způsobem se:

  • Dokonale narovnají vaše záda
  • Procvičí se všechny svaly okolo páteře

Terapeutická jóga není náročná

Podívejte se na další cvik, který vám ušetří cestu k lékaři. Položte předloktí na stěnu rovnoběžně k sobě pod úrovní ramen, lokty by měly být v pravém úhlu. Udělejte pár kroků zpět od zdi a dejte hlavu mezi lokty. V této poloze se několikrát kvalitně hluboko nadechněte.

Nyní budete na cvičení potřebovat pevnější 2 bloky, pokud ho nemáte, jistě se dá najít jiná alternativa. Dejte jeden z bloků pod hlavu, druhý si vložte pod pas. Poloha je na zádech a nechte své tělo v této poloze chvíli odpočívat. Zhluboka u tohoto cvičení dýchejte.

Další cvičení může být také o něco obtížnější. Klekněte si na všechny čtyři, dejte jednu ruku na stranu, druhou zvedněte nahoru, respektive před sebe. Hlava by měla být spuštěna dolů a položena na podlahu. Natáhněte ruce v různých směrech, opět počítejte nádechy a výdech. U tohoto cvičení byste jich měli provést alespoň 10.

Je důležité se řádně protáhnout

Sedněte si na zem, jednu nohu natáhněte a druhou skrčte přes ni. Otočte celé tělo opačným směrem, než je skrčená noha a táhněte, co nejvíce to půjde. Udělejte toto cvičení pro každou nohu zvlášť, ujistěte se, že stehenní svaly jsou dobře natažené. A

konečně jedna velmi důležitá rada, která vám pomůže vyhnout se bolesti krční páteře. Při chůzi se nedívejte na telefon nebo jiný přístroj. Ač se to může zdát divné, je to pro krční páteř ne zrovna příjemná a hlavně nepřirozená poloha.

K čemu ještě může jóga pomoci

Jóga je cvičení, které nemá za cíl shodit co největší množství kalorií. Je to klidné cvičení, které však může pomoci při nejrůznějších problémech. Velkou výhodou je také to, že i když s ní nemáte zkušenosti, tak se můžete jednotlivé cviky naučit doma a v podstatě nic, kromě podložky, ke cvičení nepotřebujete. Druhou možností je, přihlásit se na kurz. Podívejte se, při čem vám toto cvičení může pomoci.

  • Psychická pohoda
  • Těhotenství
  • Hubnutí
  • Bolesti zad a jiných kloubů

Jógy se cvičí především proto, abyste se naučili správně dýchat. Respektive dýchání je základem k tomu, abyste jednotlivé cviky cvičili správně. Vzhledem k tomu, že nejde o sport, u kterého je důležitý čas, nebo snad spálené kalorie, je potřeba být absolutně v klidu a soustředit se pouze na sebe a svůj dech. D9ky tomu, že vypustíte všední starosti z hlavy, dosáhnete psychické pohody a budete se cítit vyrovnanější. Jóga se cvičí i v období těhotenství, samozřejmě je důležité dbát na to, abyste se cítili dobře a neměli žádné zdravotní potíže. Jednak se v kurzu dostanete mezi jiné lidi a také může pomoci s porodem, který je pokaždé pro ženu náročný. Díky nacvičenému dýchání to však půjde o mnoho lépe.

S jógou zázračně nezhubnete

Možná si říkáte, že je mnohdy v médiích napsáno, že někdo hubne díky józe. Není tak úplně pravda. V první řadě je podstatné se zaměřit na svůj jídelníček a pravidelný aktivní pohyb, který je neméně důležitý. Je však pravdou, že jóga pomáhá protahovat tělo a díky tomuto cvičení se tělo zpevní, nicméně tuku vás jisto jistě nezbaví. Pomáhá však při problémech, když vás bolí především záda. Tyto bolesti způsobené dlouhodobým sezením u počítače v práce, kdy se vám ani kolikrát nechce zvednout. Vyzkoušejte tyto cviky a třeba zjistíte, že to cvičení, které vám naprosto vyhovuje. Nejen že se to bude líbit vašemu tělu, ale také vás nebude nic bolet.

Sdílejte článek