Žádné skvrny na polštářích neobstojí před chytrým trikem našich babiček

Polštáře i přikrývky postupem času mění svou barvu. Původně jsou zářivě bílé, ale postupně začnou žloutnout a vytváří se na nich nevzhledné skvrny. Nejčastější příčinou jsou roztoči, pot a nedostatečné vyměňování ložního prádla. Při každém převlékání postele vám polštáře i deky připomenou, že byste je měli vyčistit. Jak to udělat bez použití silné chemie? Spolehněte se na tipy a triky našich babiček, které zaručeně fungují.

sv.stories.newsner.com

Voda a citron

Jedním z osvědčených triků je použití přísady, kterou máte zajisté doma. Uvařte v hrnci 2 ½ litru čisté vody a přidejte do ní asi 6 sklenic citronové šťávy. Vezměte špinavý polštář a namočte ho do této směsi asi na 2 hodiny. Jestli chcete, můžete polštář zcela ponořit do směsi citronu a vody. Až uplynou 2 hodiny, vyperte polštář ručně mýdlem a vodou. Tím odstraníte skvrny a polštáři bude znovu zářivě čistý. Následně ho důkladně opláchněte a nechte uschnout.

Jedlá soda a bílý ocet

Používáte domácí čističe v domácnosti? Jestli ano, máte doma zaručeně bílý ocet. A jedlou sodu má doma každý. Obě složky mají antibakteriální vlastnosti a dokáží odstranit nečistoty, pot i skvrny. Do nádoby nalijte horkou vodu. Ponořte do ní polštář, nalijte půl šálku bílého octa a nasypte půl šálku jedlé sody. Důkladně promíchejte a nechte směs působit asi 1 hodinu. Potom jednoduše polštář nebo deku vyperte v pračce jako obvykle. Zvolte běžný program a nechte polštář uschnout na vzduchu.

Čtěte také: Jak často a čím hnojit pokojové rostliny?

Citron a peroxid vodíku

Citron v kombinaci s peroxidem vodíku je dokonalým způsobem, jak si zbavit i nejodolnějších skvrn na polštářích a dekách. Musíte jen nalít horkou vodu do kbelíku, přidat půl sklenice citronové šťávy a sklenici peroxidu vodíku. Polštář do této silné směsi ponořte a nechte 1 hodinu působit. Nakonec polštář vyperte jako obvykle a nechte uschnout na slunci. Díky tomu posílíte vlastnosti citronu a polštáře i deky budou znovu dokonale a zářivě bílé.

Zdroj: sv.stories.newsner.com