David Hampl
20 března, 2019

Různé vady na kráse jsou často primárně pro ženy velkým problémem. Pokud bychom se měli podívat na to, jaké problémy mají nejčastěji, je rozhodně začít s nedokonalostmi, kam řadíme například pigmentové, nebo tmavé skvrny. Ty způsobují, že je jejich pleť nikoliv jednotná, ale mohou se na ní objevovat i různé mapy. Cesta, jak se jich zbavit samozřejmě existuje. Jsou ženy, které použijí make up a různé podobné krycí produkty. A potom tu jsou ty ženy, které místo toho raději zvolí něco, co funguje lépe. Jedním z našich zajímavých tipů je právě tato unikátní pleťová maska.

Postačí vám pouze 2 suroviny

Unikátem této pleťové masky je rozhodně i to, že její příprava není složitá, pokud jde o počet a výčet jednotlivých surovin. Plně totiž postačí pouze 2 jediné. Navíc se jedná o ty, které máte doma, nebo které lze koupit v podstatě v jakémkoliv obchodě. Když budeme konkrétní, tak je třeba si připravit toto?

  • 2 lžíce kvalitního medu
  • 4 lžíce ovesných vloček

A co dále? Samozřejmě už nic jiného. Na tomto receptu jasně vidíte, že pleťové masky nemusí být plné chemie, stejně jako vidíte, že mohou být i jednoduché. A až tuto vyzkoušíte, dáte našemu návodu za pravdu i v tom, že skutečně funguje, jelikož různé tmavé skvrny, nebo lehčí pigmentace stoprocentně zmizí.

Jak na přípravu?

Metody přípravy mohou být hned dvě. První, která je podstatně jednodušší je založená na tom, že obě dvě složky smícháte, dokud nedostanete vláčnou pastu. Metoda druhá je náročnější na přípravu, ale pokud jde o účinnost, je rozhodně lepší. Zde je na místě vzít si do ruky mixér a následně pomocí něho nasucho rozmixovat vločky na jemnější prach. Poté právě ten smíchejte s medem, také do podoby hladké pasty.

Jak aplikovat?

Stejně, jako jakoukoliv jinou pleťovou masku. Na místě, kde se tmavé nebo pigmentové skvrny nacházejí by měla být tato přírodní maska nanesena. Nejčastěji se jedná o obličej, ale může se jednat také o krk, nebo oblast dekoltu. Nanášena by měla být na kůži, která je čistá a která je také suchá. Po nanesení je vhodné nechat ji působit po dobu 30 minut. Potom už pouze smyjte, a to nejlépe čistou vodou. Na závěr doporučujeme nanést některý z univerzálních krémů, které jsou schopny pro kůži zajistit jak hydrataci, tak jsou schopny zajistit i to, že vaše kůže bude vyživována.

Jak je možné, že tato kombinace funguje?

Důvody jsou zcela jasné a jsou také celkem jednoduché. Za vše mohou především ovesné vločky, které mají tu schopnost, že jejich škrob má velmi dobré bělicí účinky. Díky tomu umí zesvětlit pleť právě na místech, kde je nepřirozeně tmavá. Nutno říci, že tato vlastnost není využívána nutně jenom v oblasti krásy, ale je často využívána například také v segmentech praní a čištění tkanin.

Za pár korun, s dokonalým výsledkem

Kladem tohoto postupu je také to, že na rozdíl od různých pleťových masek a speciálních krémů je toto možnost, která vás zaujme i svou cenou. Med i ovesné vločky vyjdou v jedné dávce opravdu jenom na pár korun. A uvidíte, že první výsledky budou viditelné za jednu aplikaci, tedy za pouhých 30 minut. Když k tomu navíc podpoříte prevenci spojenou se vznikem různých skvrn, je zajištěno, že vaše kůže bude skutečně dokonalá. Pokud se máme o konkrétní prevenci podívat, je vhodné jíst dostatek ovoce a zeleniny, pít dostatek vody a také je na místě vyhýbat se slunečním paprskům.

Sdílejte článek