Žádný syndrom, nýbrž chlapec jménem Bobby

Některé věci kolem nás jsou těžko vysvětlitelné. To, co nedokážeme logicky ani jinak vysvětlit, považujeme za zázrak. Občas se stane někomu kolem nás. Mezi takové případy patří Alison Dentová. Třiačtyřicetiletá rodačka z Darlingtonu se již v mládí smířila s tím, že jejím jediným dítětem bude dcera Kylie.

Operace v mládí

Alison již od mládí bojovala se zdravotními problémy. Jeden z nich se objevil krátce po porodu první dcery. Alison se vzbudila uprostřed noci se silnými bolestmi břicha, obklopena krví. Na vině byly buňky v děložním čípku, které zdegenerovaly, a některé musely být odstraněny. Alison tak ve dvaceti letech ztratila iluze o dalším dítěti, které si přála.

Roky plynuly

Alison a její manžel Robert se smířili s faktem, že Kylie bude jejich jedinou dcerou. V roce 2013 oznámila Kylie rodičům své těhotenství. O dva měsíce později bylo Alison diagnostikován Syndrom dráždivého tračníku. V červenci téhož roku porodila Kylie dceru Caseylee, a o čtyři měsíce později byla odvezena Alison s akutní bolestí břicha, která byla přisuzována právě jejímu onemocnění.

Syndrom jménem Bobby

Lékařům vysvětlila, jaký je její zdravotní strav z hlediska reprodukční funkce, díky čemuž bylo v první fázi vyloučeno těhotenství. Po gastroskopickém vyšetření byla za příčinu prohlášena cysta. Alison byla poslána na noc domů a druhý den ráno ji čekaly scany. Výsledky vyšetření prokázaly nejméně předpokládaný závěr – opravdu šlo o těhotenství. Za osm týdnů se na svět poprvé podíval chlapeček Bobby.

Poloviční vysvětlení

Symptomy tohoto syndromu jsou snadno zaměnitelné s některými projevy těhotenství. Průjmy, zvracení, bolest z nedostatečného pohybu střev a průchodnosti plynu, anémie z nedostatku železa, to vše dokazuje jak jednu, tak druhou diagnózu. Špatně určená diagnóza není největším překvapením celého příběhu. Jak mohla Alison po 20 letech neplodnosti otěhotnět?