Zahoďte ocet! Známe mnohem lepší způsob, jak vyčistit pračku! -
Menu

Zahoďte ocet! Známe mnohem lepší způsob, jak vyčistit pračku!

Hledáme-li rady, jak vyčistit pračku, zbavit ji usazenin nebo nepříjemného zápachu, zpravidla dospějeme k jedinému řešení: nalít do ní ocet a pustit na co možná nejteplejší prací cyklus. Pokud to přesně takhle děláte taky, přestaňte! Ocet ukliďte zpátky do komory a zkuste tenhle ověřený způsob, jak vyčistit pračku!

I já až do této chvíle sázela na ocet. Pak mi ale kamarádka dala úplně jiný tip, který se jí osvědčil a od té doby nečistím pračku jinak. A vy už taky nebudete!

Octu odzvonilo, znám lepší způsob, jak vyčistit pračku!

Samozřejmě zde nechci hanit použití octa, na které sází mnoho lidí a i já přiznávám, že mi kolikrát dokázal pomoci. Teď už ale vím, že tohle funguje mnohem více, takže upřímně? Na ocet kašlu!

Pračka je spotřebič, který u nás doma jede doslova na plné obrátky a věřím, že v tom zdaleka nejsem jediná. Není dne, kdy bych pračku alespoň jednou nepustila, takže se není čemu divit, že je chudinka už po krátké době zanesená a špinavá. Teď už ale vím, jak vyčistit pračku pěkně z gruntu. A ráda se s vámi o tenhle způsob podělím!

Gumové těsnění vyčistíte s kyselinou citronovou

Špína za gumovým těsněním je moje noční můra, brrrr! Když se nečistí pravidelně, může se velmi snadno stát, že se během vytahování prádla z pračky špína otře o čisté prádlo – a to by mě dokázalo naštvat! Proto si na to dávám pozor a tuhle část pračky čistím s pomocí roztoku, který připravím smícháním půl litru vody a jedné polévkové lžíce kyseliny citronové. Do roztoku namočím hadřík a těsnění s ním důkladně vyčistím, takže je nejen čisté, ale dokonce zbavené i veškerých plísní, kterým se zde skvěle daří.

Dávkovač pracího prášku zbavíte nečistot s pomocí pasty

Když na dávkovač pracího prášku náhodou zapomenu, odvděčí se mi fakt slušným povlakem a to je pěkný humus. Když nestačí namočit do teplé vody a je potřeba přiložit ruku k dílu, sáhnu po kyselině citronové a zubní pastě. Vytvořím si kašičku, kterou smíchám a potom s pomocí starého zubního kartáčku pořádně vydrhnu. Funguje to skvěle!

Vodní kámen z topného tělesa odstraníte snadno

Vodní kámen na topném tělese je nepřítel pračky, vím o tom svoje. Proto se snažím předcházet katastrofě a používám docela jednoduchý trik: do pračky nasypu celý balíček kyseliny citronové a pustím prací program na 60 °C. Pak už nechám, ať se dějí všechna kouzla.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Máte bolesti určitých částí těla? Platí na ně zcela jednoduchá…

Spánek je v životě každého člověka velmi důležitý, jelikož právě během něho tělo v první řadě nabírá energii, stejně tak během spánku…
TIPY A TRIKY

Známý Aspirin toho umí mnohem více, než si myslíte. Tady…

Když máte horečku, když vás něco bolí, nebo třeba když máte chřipku. To vše jsou důvody, proč lidé sáhnou po…
TIPY A TRIKY

Jedlá soda má o mnoho více využití, než si sama…

Jedná soda je na první pohled něco, co je zcela obyčejné. Jedná se o prášek, který se prodává doslova za…
TIPY A TRIKY

Vytvořte mistrovské dílo z vajec, které ohromí každého. Co k…

Velikonoce se kvapem blíží a tak jistě přemýšlíte nad tím, jak vyrobit zajímavé a hlavně originální dekorace, které nemá nikdo…
TIPY A TRIKY

Chodíte na houby? Otestujte tento geniální nápad, který vám zajistí…

Houbaření je jedním z nejpopulárnějších koníčků Čechů. Nejenom proto, že je u nás povoleno a že houby jsou zcela zdarma. Je…
PR články

Jak nafouknout velikost automobilu před dovolenou? Kupte si střešní nosiče

Když jste si pořizovali auto, nechali jste se nalákat reklamními obrázky, jak se do auta vejde celá rodina, třeba i…