Redakce ProSvět.cz
7 listopadu, 2018

Hledáme-li rady, jak vyčistit pračku, zbavit ji usazenin nebo nepříjemného zápachu, zpravidla dospějeme k jedinému řešení: nalít do ní ocet a pustit na co možná nejteplejší prací cyklus. Pokud to přesně takhle děláte taky, přestaňte! Ocet ukliďte zpátky do komory a zkuste tenhle ověřený způsob, jak vyčistit pračku!

I já až do této chvíle sázela na ocet. Pak mi ale kamarádka dala úplně jiný tip, který se jí osvědčil a od té doby nečistím pračku jinak. A vy už taky nebudete!

Octu odzvonilo, znám lepší způsob, jak vyčistit pračku!

Samozřejmě zde nechci hanit použití octa, na které sází mnoho lidí a i já přiznávám, že mi kolikrát dokázal pomoci. Teď už ale vím, že tohle funguje mnohem více, takže upřímně? Na ocet kašlu!

Pračka je spotřebič, který u nás doma jede doslova na plné obrátky a věřím, že v tom zdaleka nejsem jediná. Není dne, kdy bych pračku alespoň jednou nepustila, takže se není čemu divit, že je chudinka už po krátké době zanesená a špinavá. Teď už ale vím, jak vyčistit pračku pěkně z gruntu. A ráda se s vámi o tenhle způsob podělím!

Gumové těsnění vyčistíte s kyselinou citronovou

Špína za gumovým těsněním je moje noční můra, brrrr! Když se nečistí pravidelně, může se velmi snadno stát, že se během vytahování prádla z pračky špína otře o čisté prádlo - a to by mě dokázalo naštvat! Proto si na to dávám pozor a tuhle část pračky čistím s pomocí roztoku, který připravím smícháním půl litru vody a jedné polévkové lžíce kyseliny citronové. Do roztoku namočím hadřík a těsnění s ním důkladně vyčistím, takže je nejen čisté, ale dokonce zbavené i veškerých plísní, kterým se zde skvěle daří.

Dávkovač pracího prášku zbavíte nečistot s pomocí pasty

Když na dávkovač pracího prášku náhodou zapomenu, odvděčí se mi fakt slušným povlakem a to je pěkný humus. Když nestačí namočit do teplé vody a je potřeba přiložit ruku k dílu, sáhnu po kyselině citronové a zubní pastě. Vytvořím si kašičku, kterou smíchám a potom s pomocí starého zubního kartáčku pořádně vydrhnu. Funguje to skvěle!

Vodní kámen z topného tělesa odstraníte snadno

Vodní kámen na topném tělese je nepřítel pračky, vím o tom svoje. Proto se snažím předcházet katastrofě a používám docela jednoduchý trik: do pračky nasypu celý balíček kyseliny citronové a pustím prací program na 60 °C. Pak už nechám, ať se dějí všechna kouzla.

Sdílejte článek