Zahrada pokvete jako na baterky a bude ji závidět celá ulice: Vložte použité čajové sáčky do půdy či květináčů – za 48 hodin uvidíte výsledek

Toužíte po zlepšení svých zahradnických dovedností a chcete zvýšit svoji úrodu? Dáváte přednost přírodním prostředkům před těmi umělými a chemickými? V tom případě pro vás máme skvělou zprávu. Budete překvapeni, k čemu všemu je dobrý takový obyčejný čajový sáček. Stačí když použitý čajový sáček vložíte do půdy na zahradě nebo do květináče, a začnou se dít opravdové zázraky. Pojďme si o tom povědět něco bližšího a zjistit, k čemu všemu jsou čajové sáčky na zahradě dobré.

Po čaji na zahradu

Čajové sáčky vám rozhodně nemusíme představovat, protože každý je jistě zná. Stejně tak každý ví, jak se čajové sáčky používají. S jejich pomocí si můžeme připravit lahodný čaj všech možných variací chutí. Každý dáváme přednost nějakému jinému, někdo pije černé čaje, zelené čaje nebo ovocné čaje. Ať už tak nebo tak, čajové sáčky lze využít i jiným způsobem.

Aromaterapie nebo marináda

Čajové sáčky obsahují tanin, který se následně dostává do našeho těla pitím čaje. Tato látka pomáhá zmírňovat popáleniny od sluníčka. A právě z toho důvodu může být čajový sáček použit například v aromaterapii nebo při marinování masa. Podíváme se ovšem, jak použít čajový sáček při zahradnických činnostech. Níže vám uvedeme několik hlavních možností použití. Rozhodně to vyzkoušejte. Ušetří vám to mnoho starostí a možná ušetříte i nějakou tu korunu.

Čtěte také: Nebudete věřit, co vše se dá vyrobit z obyčejných palet. V kreativitě vám pomůže tato inspirace

Využití čajového sáčku na zahradě

Díky obsahu kyseliny tříslové může být čajový sáček skvělou výživou pro půdu. Zavěšením sáčku na zahradě dojde k odpuzení hlodavců a jiných škůdců. Přítomností bakterií a kyselin dochází k urychlování tvorby kompostu. Zasadíte-li čajový sáček k rostlině do půdy, zadrží vodu a rostlina bude déle vyživována. Čajový sáček je skvělým herbicidem a chrání rostlinky před útoky sousedních koček. Má také silné antimykotické vlastnosti, takže uchrání zahradu před houbami.