Redakce ProSvět.cz
5 prosince, 2018

Potřebujete si půjčit menší obnos peněz, ale nechcete procházet zdlouhavým procesem vyřizování v bance? V takovém případě na scénu přichází nebankovní instituce, které nabízí pestrou škálu produktů včetně zajímavých výhod. V následujících řádcích vám proto prozradíme, zda jsou nebankovní půjčky výhodné, či nikoliv.

O spotřebitelské úvěry je stále větší zájem

V posledních deseti letech česká ekonomika vzkvétá, což se projevuje historicky nízkou nezaměstnaností a vyšší průměrnou mzdou. Právě kvůli těmto dvěma věcem jsou spotřebitelé schopni lépe splácet své závazky, protože jsou zaměstnaní (ať už na dobu určitou či neurčitou) a mají stabilní příjem, který mnohdy přesahuje v čistém 20 000 korun. Daná částka pokryje nejen životní náklady, ale také je spotřebitel schopen z ní zaplatit i splátku na úvěr, která většinou není tak vysoká. Záleží samozřejmě na tom, kolik si půjčíte.

Občas se však stane, že se člověk dostane do svízelné situace, a tak potřebuje pomoci co nejrychleji. V bance je proces schvalování a poskytnutí peněz poměrně zdlouhavý. Jestliže potřebujete třeba pouze 10 000 korun, je zbytečné o tak malou částku žádat v bance. Přijatelnější je oslovit spíše nebankovní společnost, která nabízí takzvané rychlé SMS půjčky neboli půjčky před výplatou.

Co je půjčka před výplatou? A jak funguje?

Pod názvem SMS půjčka se skrývá úvěrový produkt, jenž se od klasických úvěrů liší v několika ohledech. V první řadě je vyřízená takřka okamžitě, a tak peníze máte k dispozici do 24 hodin, což je vskutku blesková rychlost. Přitom ani nepotřebujete tolik dokladů, kolik běžně vyžaduje banka.

Rychlá SMS půjčka se poskytuje většinou do 20 000 korun. Stačí předložit kopii občanského průkazu a přiložit výpis z účtu. Nebankovní společnost na základě těchto dokladů vyhodnotí žádost a do pěti minut se vám ozve, zda vám půjčku schvaluje, či nikoliv. Ovšem pozor, doba splatnosti se pohybuje v řádech dnů, tedy ihned poté, co vám přijde výplata, je nezbytné půjčenou částku včetně poplatku uhradit. Zase na druhou stranu, SMS půjčky představují okamžité řešení svízelné finanční situace.

Cool Credit je specialista na rychlé SMS půjčky

Jednou ze společností, která se zabývá rychlými SMS půjčkami, je Cool Credit. Vyřízení půjčky se provádí online, a tak nemusíte nikam chodit. Peníze použijete na cokoliv a máte přesný přehled o tom, kolik celkem zaplatíte. Jestliže nebudete schopni uhradit peníze do stanoveného data, nevadí, Cool Credit umožňuje prodloužení termínu splatnosti za mírný poplatek. A pomyslná třešnička na dortu? Cool Credit pravidelně rozesílá svým klientům zajímavé slevy za jejich věrnost.

Sdílejte článek