Zájímá Vás, jak Dakota Johnson docílila tak krásné postavy při natáčení triologie Padesáti odstínů? Zde je celý její týdenní harmonogram s dietou i cviky!

Jak byste zacházeli s tělem, kdybyste měli strávit pět měsíců natáčením filmové série proslulé super-nahými sexuálními scénami? Většina žen na to nikdy nemusí ani pomyslet. Dakota Johnson, 28 let, naopak musela. Zde je popis toho, jak se Dakota připravovala hrát Anu v triologii 50-ti odstínů šedi, jejíž poslední díl měl premiéru letos na Valentýna.

1. Cvičila již v roce 2016 na film, který se vysílal až letos v roce 2018. Padesát odstínů temnoty (vydaný v únoru 2017) a Padesát odstínů svobody byly natáčeny souběžně od února 2016. Trvalo to celkem 5 měsíců, kdy 5 dní v týdnu se točilo ve Vancouveru, poslední dva týdna pak ve Francii.

2. Používala stejného trenéra jako Jessica Alba. Zatímco byla Dakota ve Vancouveru, pracovala s osobní trénerkou Ramonou Braganzou, zakladatelkou fitness metody 3-2-1, která byla zaměstnána produkční společností Fifty Shades poté, co ji Dakota zmínila v rozhovoru. První slavnou osobností Ramony je Jessica Alba, která začala spolupracovat s Ramonou ve věku 17 let. Ramona také během let trénovala Halle Berry, Amandu Seyfried, Anne Hathaway a Kate Beckinsale.

Čtěte také: Víte, která znamení horoskopu se k sobě hodí?

[hana-code-insert name=’google‘ /]3. Dakota se změnila velmi málo, aby hrála Anu. „Přestože jsme pracovali na tom, jak si vytvarovat ramena, mít pevný zadek a vytónovat její ruce, hlavním cílem bylo dostat ji do pohybu 30 minut denně,“ říká Ramona.

4. Dakota cvičila asi pět dní v týdnu po dobu 30 až 60 minut. „Během několika prvních měsíců natáčení jsme byli agresivnější, ale později jsme se vrátili na pouhých 30 minut,“ říká Ramona. A někdy Dakota jen vyběhla na krátký běh ven.

5. Dakota cvičila různé pohyby během každého cvičení. „Když děláte stejné cviky každé cvičení, začnete stavět svalovou hmotu,“ říká Ramona. „Naším cílem bylo tónovat její svaly, a tak jsme je cvičil různými způsoby.“

Během typického tréninku se Dakota na 5 až 10 minut zahřála na běžeckém pásu, dělala tři cviky za sebou, pak se vrátila ke kardiu. Ramona použila pohyby inspirované tancem, Pilates, kickboxem a jógou, aby cvičení byla svěží a neotřelá.

6. Kotníková závaží hrála klíčovou roli v tréninku Dakoty. „Během většiny tréninku jsme udělali spoustu zdvihů nohami se zátěžemi na kotníkách, aby se zvýšila intenzita,“ říká Ramona. Používali jsme také lehké činky – ne těžší než 4 kg – kroužek Pilates a tělesnou hmotnost, se zaměřením na jednostranný trénink, nebo trénink na jednu stranu těla, jako jsou např. dřepy na jedné noze, které podporují rovnováhu a stabilitu.

7. Většinu cvičení prováděla v přívěsu. „Velko-rozpočtové filmy používají tělocvičnu v přívěsu, takže můžete trénovat přímo na místě natáčení,“ říká Ramona. Tento konkrétní přívěs byl dlouhý více než 50 stop, což zanechalo dostatek místa pro cvičení, např. taneční inspirační krokové kopy, skoky a obraty, výpady, dřepy a planky.

[hana-code-insert name=’google‘ /]8. Ačkoli Dakota a Jamie Dornan (Christian Grey) necvičily dohromady, používali stejného trenéra a na stejném místě. „Jediné co, Jamie chtěl zvedat těžké závaží, a přívěs pro to nebyl uzpůsoben,“ říká Ramona, „a také by to zasáhlo do toho, jakým způsobem chtěla cvičit Dakota.“

9. Dakota měla ráda své cvičení H-O-T – přinejmenším pokud jde o jógu. „Již před natáčením Dakota absolvovala lekce jógy, stejně tak i po natáčení,“ říká Ramona.

10. Dakotě zůstal její pravidelný životní harmonogram, bez ohledu na to, zda byla zrovna nahá na natáčení. „Neměla jsem ponětí, které části filmu se budou filmovat kdy, a tak jsem plánovala cvičení týkající se energetické úrovně Dakoty a podle toho, zda se dostatečně vyspala,“ říká Ramona. „Na konci natáčení, když trvalo celý dlouhý den a Dakota měla nedostatek spánku, jsme se jenom setkali na krátké protažení místo plného tréninku – ráda dělá jógu.“

11. Měla speciální přípravu jídla, která jí byla doručována po celou dobu trvání projektu. „Nesledovala jsem potravinovou část,“ říká Ramona. „Byla zajištěna s kuchařem ve Vancouveru, který připravoval jídla, která zahrnovala chudé maso, quinou a zeleninu. Strava byla postavena také na šťávách. Jakmile si Dakota našla cestu k této stravě, jedla takhle celé měsíce.“

12. Dakota během cvičení mluvila velmi málo. I když mnoho lidí odvádí pozornost svých osobních trenérů mluvením, tak tomu nebylo při práci s Dakotou. „Je velmi uzavřená a respektuji to, takže jsme mluvili velmi málo,“ říká Ramona o herečce. „Ačkoli to byl těžký film, který se filmoval, nestěžovala si na nic.“

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]13. Během posledního měsíce natáčení Padesáti odstínů začala Dakota trénovat, aby byla schopna hrát v příštím filmu baletku. Trénovala s tanečním trenérem na částečný úvazek až do posledních dvou týdnů natáčení, které se konaly ve Francii. Tam trenér převzal práci Ramony na plný úvazek.

14. Dakota byla velice spokojená s tím, jak její tělo vypadalo při natáčení. „Vytónování pro ni bylo důležité,“ říká Ramona. „Když si všimla, jak jsou její svaly krásně vytónované, byla na to hrdá a cítila se docela sebejistá.“