Domů ZAJÍMAVOSTI Zajímali jste se někdy o to, co můžete a nemůžete dělat, když...

Zajímali jste se někdy o to, co můžete a nemůžete dělat, když máte své dny? Něco Vás možná i překvapí!

Jako ženy jsme byli obdarovány možností darovat život! Toto privilegium je velká čest, která s sebou však nese i jisté povinnosti a nepříjemnosti. Pravda je taková, že toto privilegium musíme splácet pravidelně každý měsíc.

Často si mnoho žen po celém světě myslí, že v období svých dnů je omezena řadou činností! Dnes bychom Vám však rádi řekli, že tomu tak nemusí být. Poradíme Vám, co s jistotou můžete dělat a čemu byste se naopak měli raději vyhnout.

Nemusíte se bát, nebudeme mluvit o tom, že byste se měli vyhýbat bílým kalhotkám. Naopak Vám poradíme tipy a triky, jak toto období zvládnout bez újmy a ve zdraví.

BOLEST

Co si budeme povídat, mnoho žen při menstruaci trpí nesnesitelnými bolestmi v podbříšku. Tomuto se opravdu říká „splácení“. Je ale vhodné v tomto období ihned sáhnout po tabletkách? Samozřejmě Vám to nikdo zakázat nemůže! Mějte však vždy na paměti, že je nutné se vyhnout lékům, které ovlivňují tvorbu a srážlivost krve, jako je analgin či aspirin.

Také byste si měli být vědomi faktu, že během menstruace dochází k řadě hormonálních změn, v důsledku čehož se může měnit i reakce organismu na léky. Buďte tedy opatrní, ať si zbytečně nevyvoláte alergii – intoleranci na určitý druh léků.

HORKÁ VANA

Zabránit Vám v horké vaně nikdo nemůže, mějte však na paměti, že horká voda (a tedy i sprcha) stimuluje krev, což může vést k nadměrnému krvácení.

ALKOHOL

Podobné účinky má i alkohol, který rozšiřuje cévy. V období menstruace byste tak měli pít s rozmyslem.

POTRAVINY

V období menstruace byste se taky měli vyhnout řadě potravin:

  • čokoláda,
  • kváskový chléb,
  • silně pikantní nebo slané potraviny,
  • zakysaná smetana,
  • ořechy,
  • vejce,
  • mléko,
  • káva,
  • klobásy a jiné mastné uzeniny.

Takovýto druh potravin může také vyvolat bolesti hlavy a závratě. Mějte na paměti, že je období menstruace spojeno s detoxikací těla, a tak byste k tomu měli i přistupovat z hlediska potravin, které přijímáte.

CVIČENÍ

Dříve převládal názor fyzické neaktivity v průběhu menstruace. V současné době se však názor obrací a cvičení ve skutečnosti může přispět k potlačení menstruačních bolestí.

KOSMETIKA

Vzhledem k tomu, že v období menstruace dochází k řadě hormonálních změn, jsou jakékoliv kosmetické procedury jen vyhozené peníze.

BARVENÍ VLASŮ

Barvení vlasů, trhání obočí, depilaci apod. byste se měli obloukem vyhnout, neboť v období menstruace máte vyšší obsah progesteronu v krvi, což znamená, že jste ke všemu mnohem citlivější.

Pevně doufáme, že se Vám článek líbil a že pro Vás bude užitečný.

Děkujeme za jeho sdílení :-)!

Kam dál?

16 potravin, které mohou vydržet daleko déle, než si myslíte. Musíte jen znát ty správné triky!

Milujete Vaši mikrovlnku? Zde je 9 věcí, které byste do ní nikdy neměli umisťovat!

Rádi všechno zamrazujete? Zde je 11 potravin, které byste nikdy neměli umístit do mrazáku!

Ačkoliv to muži nikdy před ženou nahlas nepřiznají, zde je 13 „ženských věcí“, které muži tajně milují. Toto Vás zaručeně pobaví!

7 Zajímavých faktů o Vašem vzhledu, které o Vás mohou mnohé prozradit!

Další články