Domů ZAJÍMAVOSTI Zajímali jste se někdy o to, co můžete a nemůžete dělat, když...

Zajímali jste se někdy o to, co můžete a nemůžete dělat, když máte své dny? Něco Vás možná i překvapí!

Jako ženy jsme byli obdarovány možností darovat život! Toto privilegium je velká čest, která s sebou však nese i jisté povinnosti a nepříjemnosti. Pravda je taková, že toto privilegium musíme splácet pravidelně každý měsíc.

Často si mnoho žen po celém světě myslí, že v období svých dnů je omezena řadou činností! Dnes bychom Vám však rádi řekli, že tomu tak nemusí být. Poradíme Vám, co s jistotou můžete dělat a čemu byste se naopak měli raději vyhnout.

Nemusíte se bát, nebudeme mluvit o tom, že byste se měli vyhýbat bílým kalhotkám. Naopak Vám poradíme tipy a triky, jak toto období zvládnout bez újmy a ve zdraví.

BOLEST

Co si budeme povídat, mnoho žen při menstruaci trpí nesnesitelnými bolestmi v podbříšku. Tomuto se opravdu říká „splácení“. Je ale vhodné v tomto období ihned sáhnout po tabletkách? Samozřejmě Vám to nikdo zakázat nemůže! Mějte však vždy na paměti, že je nutné se vyhnout lékům, které ovlivňují tvorbu a srážlivost krve, jako je analgin či aspirin.

Také byste si měli být vědomi faktu, že během menstruace dochází k řadě hormonálních změn, v důsledku čehož se může měnit i reakce organismu na léky. Buďte tedy opatrní, ať si zbytečně nevyvoláte alergii – intoleranci na určitý druh léků.

HORKÁ VANA

Zabránit Vám v horké vaně nikdo nemůže, mějte však na paměti, že horká voda (a tedy i sprcha) stimuluje krev, což může vést k nadměrnému krvácení.

ALKOHOL

Podobné účinky má i alkohol, který rozšiřuje cévy. V období menstruace byste tak měli pít s rozmyslem.

POTRAVINY

V období menstruace byste se taky měli vyhnout řadě potravin:

Kam dál?

Zde je seznam škodlivých věcí, které možná děláte svému mazlíčkovi, aniž byste si to uvědomovali!

10 pozitivních důsledků, které má na Vaše tělo chůze, pokud si dopřáváte procházky každý den!

Co se stane Vašemu tělu, když začnete jíst ovesné vločky každý den?!

Jen 3 minuty před spánkem: Jednoduché cviky, díky nimž budete mít nohy jako modelka!

17 věcí, kterým muži nedokáží odolat!

Další články