Zajímali jste se někdy o to, co můžete a nemůžete dělat, když...

Zajímali jste se někdy o to, co můžete a nemůžete dělat, když máte své dny? Něco Vás možná i překvapí!

Jako ženy jsme byli obdarovány možností darovat život! Toto privilegium je velká čest, která s sebou však nese i jisté povinnosti a nepříjemnosti. Pravda je taková, že toto privilegium musíme splácet pravidelně každý měsíc.

Často si mnoho žen po celém světě myslí, že v období svých dnů je omezena řadou činností! Dnes bychom Vám však rádi řekli, že tomu tak nemusí být. Poradíme Vám, co s jistotou můžete dělat a čemu byste se naopak měli raději vyhnout.

Nemusíte se bát, nebudeme mluvit o tom, že byste se měli vyhýbat bílým kalhotkám. Naopak Vám poradíme tipy a triky, jak toto období zvládnout bez újmy a ve zdraví.

BOLEST

Co si budeme povídat, mnoho žen při menstruaci trpí nesnesitelnými bolestmi v podbříšku. Tomuto se opravdu říká „splácení“. Je ale vhodné v tomto období ihned sáhnout po tabletkách? Samozřejmě Vám to nikdo zakázat nemůže! Mějte však vždy na paměti, že je nutné se vyhnout lékům, které ovlivňují tvorbu a srážlivost krve, jako je analgin či aspirin.

Také byste si měli být vědomi faktu, že během menstruace dochází k řadě hormonálních změn, v důsledku čehož se může měnit i reakce organismu na léky. Buďte tedy opatrní, ať si zbytečně nevyvoláte alergii – intoleranci na určitý druh léků.

HORKÁ VANA

Zabránit Vám v horké vaně nikdo nemůže, mějte však na paměti, že horká voda (a tedy i sprcha) stimuluje krev, což může vést k nadměrnému krvácení.

ALKOHOL

Podobné účinky má i alkohol, který rozšiřuje cévy. V období menstruace byste tak měli pít s rozmyslem.

POTRAVINY

V období menstruace byste se taky měli vyhnout řadě potravin:

  • čokoláda,
  • kváskový chléb,
  • silně pikantní nebo slané potraviny,
  • zakysaná smetana,
  • ořechy,
  • vejce,
  • mléko,
  • káva,
  • klobásy a jiné mastné uzeniny.

Takovýto druh potravin může také vyvolat bolesti hlavy a závratě. Mějte na paměti, že je období menstruace spojeno s detoxikací těla, a tak byste k tomu měli i přistupovat z hlediska potravin, které přijímáte.

CVIČENÍ

Dříve převládal názor fyzické neaktivity v průběhu menstruace. V současné době se však názor obrací a cvičení ve skutečnosti může přispět k potlačení menstruačních bolestí.

KOSMETIKA

Vzhledem k tomu, že v období menstruace dochází k řadě hormonálních změn, jsou jakékoliv kosmetické procedury jen vyhozené peníze.

BARVENÍ VLASŮ

Barvení vlasů, trhání obočí, depilaci apod. byste se měli obloukem vyhnout, neboť v období menstruace máte vyšší obsah progesteronu v krvi, což znamená, že jste ke všemu mnohem citlivější.

Pevně doufáme, že se Vám článek líbil a že pro Vás bude užitečný.

Děkujeme za jeho sdílení :-)!

Tisk
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

Tato nemoc mi způsobila spoustu bolesti. Pak jsem ale našla způsob, jak vše napravit a nemoc zmizela opravdu v krátkém čase!

Chcete zhubnout, ale nebaví vás cvičit? Tak zkuste tuto detoxikační vodu a váš tuk se začne pomalu rozpouštět!

Míváte nateklé končetiny, nebo je máte naopak pořád studené? Pak byste měli ihned k lékaři!

Věnujte se naplno svým dětem! Jejich emoce možná nejsou vidět, ale představují důležitý element v jejich vývoji!

Také rádi spíte s dekou, nebo polštářem mezi nohama? Přečtěte si, co to o Vás vypovídá!

Další články