Zajímavý trik s koštětem pro rychlejší úklid

Pravidelný úklid podlahy je nutný pro celkovou čistotu domova. Mnoho lidí to nedělá s radostí, takže si pořizují robotické vysavače. Ne pro každého jsou vhodnou možností. Na úklid větších nečistot vám postačí jen obyčejné koště. Navíc ho můžete použít velmi jednoduše, protože ho máte jistě postavené někde po ruce. Dokonce i zametání s koštětem si můžete usnadnit.

Jednoduché zametání nečistot

Koště je tradičním způsobem, jak se zbavit drobků, vlasů a psích chlupů. Bohužel všechny tyto nečistoty se vám dostanou mezi štětiny koštěte. Takže potom musíte strávit dalších 5 minut čištěním samotného koštěte. To je jeden z důvodů, proč ho hodně lidí nechce používat a místo toho raději sáhnou po vysavači, protože ten nemusíte čistit po každém použití. Co kdybychom vám řekli, že nemusíte čistit ani koště? Stačí, když použijete tento jednoduchý trik.

homehacks.co

Stačí vám jen koště a plastový sáček

Jistě máte doma plastové sáčky. Jeden takový vezměte a ujistěte se, že je dost velký na štětiny koštěte. Spodní část navlékněte do pevného plastového sáčku a zavažte. Sáček musíte na koštěti dobře sedět, abyste ho nemuseli během úklidu hledat někde pod gaučem. A zároveň musí být dost pevný na to, aby se při úklidu neroztrhal. Jakmile to uděláte, můžete se pustit do práce. Uvidíte, že úklid bude neuvěřitelně jednoduchý a vlasy se přichytí na plastový sáček.

Čtěte také: Aby olej při smažení neprskal

Koště už nikdy nemusíte čistit

Jednoduše využijte statickou elektřinu při úklidu. Fyzika možná není zábava a ve škole jste ji neměli rádi, ale může vám pomoci při běžných činnostech. Po úklidu jednoduše ukliďte nečistoty, sundejte sáček z koštěte a máte hotovo. Štětiny již nemusíte složitě a nepříjemně čistit, protože díky sáčku na nich nebudou namotané žádné vlasy ani zvířecí chlupy. Najednou bude zametání mnohem rychlejší a snadno vezmete koště do ruky každý den.

Zdroj: homehacks.co/