Žák sedmé třídy zachránil život řidiči i spolužákům v autobuse, jeho bryskní zásah je dechberoucí! 

Začátkem května ocenili žáka sedmé třídy z amerického Michiganu, který neváhal a zachránil život řidiči školního autobusu. Díky jeho bleskurychlému zásahu nedošlo ke zranění žádného cestujícího. Dillon Reeves, třináctiletý žák místní střední školy, včas reagoval na zdravotní obtíže řidiče, následně jedoucí autobus zabrzdil a zaparkoval na krajnici. Z rukou vrchního inspektora Roberta D. Livernoise pak převzal certifikát. „Jeho statečnost je vzorem pro ostatní.“

Poklidná cesta se změnila v drama

Každý všední den jezdil Dillon Reeves školním autobusem do školy nebo domů se svými spolužáky. Onen den se neměl lišit od ostatních, nasedl spolu s kamarády do autobusu a užíval si plnými doušky volno po skončení vyučování. Autobus jel poklidně po známé trase jako obvykle. Najednou se ale jindy běžné cestování změnilo v drama. Ve vysílačce totiž Dillon zaslechl, že má řidič zdravotní potíže. Situace nabrala rychlý spád.

goodmorningamerica.com

Řidič ztratil vědomí

Na konci dubna jel Dillon ze střední školy Lois E. Carter ve Warrenu v severní části Detroitu domů po vyučování, když řidič školního autobusu náhle pocítil mdloby. Ve chvíli, kdy začal hovořit do vysílačky, ztratil vědomí přímo za jízdy. V tu chvíli vyběhl Dillon ze své sedačky, autobus bezpečně zabrzdil a v bezpečí zaparkoval. Během tohoto manévru se nikomu nic nestalo, přičemž ještě stačil instruovat své kamarády, aby okamžitě volali 911. „Má uznání celé komunity pro rychlý zásah a statečnost,“ uvedl vrchní inspektor během ceremoniálu.

Čtěte také: Pes utrpěl dvě mrtvice, a proto s ním nyní rodina střídavě spí

https://www.instagram.com/reel/Crj_SOvth4w/?utm_source=ig_web_copy_link

65 zachráněných

Díky pohotové reakci chlapce nedošlo ke zranění žádného ze spolucestujících. V autobuse se v tu chvíli nacházelo celkem 65 dětí. Záchranáři následně vyjeli na místo a o řidiče se postarali. Děti byly zcela v pořádku, proto mohly v cestě domů pokračovat náhradním autobusem. „Zastavit autobus o hmotnosti takřka sedmi tun a zachránit 65 cestujících je obrovským hrdinským činem, město Warren je na svého mladého hrdinu velmi pyšné,“ uvedl v prohlášení ke slavnostnímu květnovému předání Jonathan Lafferty, radní města.

goodmorningamerica.com

Zdroj: goodmorningamerica.com